No 2021. gada 1. janvāra Latvijā stāsies spēkā jauna, daudz vienkāršāka nodokļu apmaksas kārtība. Līdz šim uzņēmumiem un privātpersonām nodokļu nomaksai bija atvēlēti vairāk kā 40 dažādi konti, bet no 1. janvāra būs tikai viens bankas konts.

Kas ir vienotais nodokļu konts?

Vienotais nodokļu konts ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunums Latvijas iedzīvotājiem. Sākot ar jauno gadu, visus nodokļus, ko administrē VID būs jāmaksā vienotajā nodokļu kontā. Lai to nodrošinātu VID ieviesīs digitālu maksājumu pārvaldības informācijas sistēmu, kas ļaus automātiski atpazīt un sašķirot veiktos maksājumus un tālāk nodot informāciju EDS (elektroniskajā deklarēšanās sistēmā).

Šīs ir vienas no lielākajām izmaiņām nodokļu nomaksas kārtībā un var radīt daudzus jautājumus. Lai sniegtu atbildes un izgaisinātu šaubas VID ir sagatavojis informatīvo materiālu, kas pieejams YouTube platformā bez maksas.


Uzzināt vairāk par jauno nodokļu nomaksas kārtību ir iespējams VID mājaslapā.

Kādi man būs ieguvumi no vienotā nodokļu konta izveides?

Ērtāka un vieglāka nodokļu nomaksas kārtība ir galvenais ieguvums grāmatvežiem un uzņēmumu vadītājiem. Pārskati, atskaites un citi dokumenti VID arī turpmāk būs jāiesniedz līdzšinējā kārtībā.