Viens no Eiropas lielākajiem finanšu tehnoloģiju jaun-uzņēmumiem Transferwise 2021. gada 19. februārī publiski paziņoja par nosaukuma maiņu. Turpmāk tas sauksies – “Wise” (latv. val. – vieds).

Nosaukuma maiņa ir saistīta ar uzņēmuma stratēģijas un darbības maiņu pēdējo gadu laikā. Ja sākotnēji Trasnferwise sevi pozicionēja kā lētāku naudas pārskaitījumu uzņēmums, tad tagad tas jau ir izveidojis virkni citu digitālo finanšu pakalpojumu. Jaunajā biznesa modelī, uzņēmums plāno kļūt par digitālo banku. Tas nozīmē, ka no šī brīža “Wise” konkurenti ir visas tradicionālās komercbankas, kā arī jaunā tipa kredītiestādes, t.sk. lietuviešu izveidotā un Anglijā reģistrētā Revolut.

Plānots, ka turpmākajos gados “Wise” koncentrēsies uz trīs galvenajiem darbības virzieniem:

  • bankas pakalpojumi privātpersonām (starptautiskie);
  • bankas pakalpojumi uzņēmumiem (“Wise business”);
  • programmatūras pakalpojumi bankām un citiem fintech uzņēmumiem (“Wise platform”).

Uzņēmums arī turpmāk centīsies nodrošināt ātrus, lētus un visiem pieejamus risinājumus.

Klienti, kas līdz šim izmantojuši Transferwise pakalpojumus pāries uz jauno platformu līdz 2021. gada marta beigām. Šobrīd vienlaikus darbojas uzņēmuma abas mājaslapas – wise.com un transferwise.com.

Uzņēmums ir izveidots Igaunijā un līdz šim tam ir izdevies piesaistīt vairāk kā 1 miljardu investīcijas. Tā vērtība šobrīd tiek lēsta vairāk nekā 5 miljardu dolāru apmērā.