Latvijas sms kreditēšanas flagmanis –  uzņēmums SMScredit.lv 2009. gada pavasarī ir sācis darbu Somijā. Latvijā uzņēmums, kas sniedz iespēju saņemt nelielu aizdevumu ar īsziņas starpniecību jau darbojas kopš 2008. gada vasaras un ir lielākais šāda tipa uzņēmums Latvijā. Tāpat kopš 2008. gada beigām smscredit darbojas arī Lietuvā.

Somijā īstermiņa aizdevumu izsniegšana caur internetu ir attīstītāka nekā Latvijā, jo tieši Somijā pirms dažiem gadiem radās Eiropā pirmie interneta aizdevumu uzņēmumi un somi jau ir pieraduši pie šāda pakalpojuma. Tas vienlaikus nozīmē, ka Somijā ir izteiktāka konkurence, taču Smscredit.lv know-how un pieredze Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir labs pamats, lai tas kļūtu par tirgus vadošo spēlētāju ātro kredītu segmentā arī šajā Skandināvijas valstī.

Sākotnēji uzņēmums plāno piedāvāt īstermiņa aizdevumus no 100 eur līdz 400 eur ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām. Pieteikties pakalpojumam somi varēs divos veidos – ar sms palīdzību vai aizpildot pieteikumu anketu uzņēmuma mājas lapā. Līdzīgi kā Latvijā arī Somijā tiek solīts aizdot naudu ne ilgāk kā 15 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka abām pusēm ir konts vienā kredītiestādē un pieteikums tiek aizpildīts darba laikā. Interesanti, ka Somijā Smscredit.fi piedāvātās komisijas likmes ir konkurētspējīgākas, turklāt tiek nodrošināts papildus serviss  – iespēja pagarināt aizdevuma atmaksu, nosūtot sms.

Pretendēt uz aizdevumu Somijā var personas vecumā no 20 līdz 60 gadiem ar nesabojātu kredīta vēsturi. Darbības sākumā uzņēmums plāno aizdot ne vairāk kā 400 eur, bet vēlāk šīs summas lielums varētu pakāpeniski tik paaugstināts Vērts pieminēt, ka Smscredit.lv neplāno apstāties un vēlas līdz 2009. gada beigām uzsākt darbību vēl 2 – 3 Eiropas valstīs, nostiprinoties par vienu no pionieriem finanšu pakalpojumu eskportā arī ārpus Latvijas