Sākot ar 2021. gada 15. februāri Revolut Latvijā var darboties kā kredītiestāde, jo ir aktivizējusi savu Eiropas specializēto bankas pakalpojumu licenci darbībai Latvijā. Lai izmantotu jaunās priekšrocības lietotājiem ir jāatjauno aplikācija uz Revolut Bank aplikāciju. 

Kas mainās lietotājiem pēc Revolut kļūšanas par kredītiestādi Latvijā?

  • Revolut lietotājiem turpmāk varētu tikt piedāvāti pakalpojumi, ko tradicionāli piedāvā bankas – dažāda veida aizdevumi, apdrošināšanas piedāvājumi, noguldījumi, investīcijas un citi.
  • Lietotāju naudas līdzekļi līdz 100 tūkstošiem eiro būs aizsargāti saskaņā ar Latvijas likumiem un tos būs iespējams atgūt arī tad, ja kredītiestāde bankrotēs.
  • Papildus jāņem vērā, ka bankas statuss dod ne tikai priekšrocības, bet arī pienākumus. Turpmāk Revolut būs jāsniedz stingrākas atskaites VID par tās lietotāju veiktajiem darījumiem, ja tie pārsniegs noteiktu slieksni.
  • Situācijās, kad tiesu izpildītāji vai parādu piedzinēji vērsīsies pie Revolut, lai piedzītu līdzekļus no konta īpašnieka, bankai būs pienākums izpildīt prasību. Vienīgais veids,  kā no šāda scenārija izvairīties ir turpināt lietot Revolut kā elektroniskās naudas iestādi, nevis banku. 

Vai Revolut ir populārs Latvijā un pasaulē?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Revolut ir spējis līdz šim Latvijā piesaistīt aptuveni 160 tūkstošus klientu, bet 5 gadu laikā visā pasaulē tam ir izdevies piesaistīt jau 15,5 miljoni klientu. Uzņēmums sevi pozicionē kā straujāk augošo finanšu tehnoloģiju uzņēmumu Eiropā.

Revolut bankas licence ir izsniegta Lietuvā un tā dod tiesības strādāt visā Eiropas Savienībā. Speciālizēto banku darbību vēl bez Latvijas Revolut veic arī Lietuvā un Polijā. Uzņēmuma tirgus vērtība tiek lēsta 5,5 miljardu dolāru apmērā.