Latvijas Valsts Kase aizņēmusies starptautiskajos tirgos 1,25 miljardus eiro ar atmaksas termiņu 10 gadi. Aizdevums tika saņemt, emitējot valsts obligācijas ar likmi 0,105%.

Neskatoties uz augsto ieguldījumu atdevi akcijās un kriptovalūtās lielie finanšu fondi un bankas, kurām ir pienākums daļu no kapitāla noguldīt valstu obligācijās izrādīja neparasti lielu interesi.

Kopumā emisijas darījumam pieteicās vairāk kā 100 investori un to kopējais pieprasījums sasniedz 2,8 miljardus eiro. Tas nozīmē, ka vajadzības gadījumā Latvija būtu varējusi aizņemties vēl 1,55 miljardus eiro.

Gala rezultātā akcijas iegādājās bankas no Francijas (“Credit Agricole CIB” un “BNP Paribas”) , Lielbritānijas (“Barclays”), Vācijas, Eiropas valstu aktīvu pārvaldītāji.

Salīdzinoši zemā procentu likme bija iespējama, jo Latvijas kredītreitings šobrīd ir A+ līmenī, kas ir viens no visaugstāk iespējamajiem variantiem.

Pandēmijas apstākļos Latvijas valdība aktīvi rīkojas, lai ieņēmumu kritumu kompensētu ar aizdevumiem un palīdzības naudu no ES. Lai atmaksātu šo aizdevumu Latvijai turpmāk ik gadu būtu jāatrod 100 miljoni eiro vai turpmākos gadus aktīvi jāattīsta ražošana, lai nopelnītu daudz vairāk un nokārtotu saistības pret šiem un citiem kreditoriem.


Avots: