Laika periodā no 2020. gada marta līdz maijam Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedri piešķīruši kredītbrīvdienas 10532 klientiem. Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem to klientu skaits, kuriem bijis vajadzīgs atbalsts ir būtiski pieaudzis, kam par iemeslu ir COVID-19 dēļ noteiktie ārkārtas situācijas ierobežojumi uzņēmējdarbībā un privātajā sfērā.

Situācijai normalizējoties, samazinās arī to klientu skaits, kas lūdz piešķirt kredītbrīvdienas. Salīdzinoši 2020. gada maijā LAFPA biedri restrukturizējuši 4253 klientu saistības, kuru kopējā summa veidoja 3700000 eur, t.i. par 470 tūkstošiem eiro mazāk nekā aprīlī, kad tika restrukturizēti kredīti 4,2 miljonu eiro apmērā.

Ņemot vērā izmaiņas ekonomikā un iedzīvotāju maksātspējā, LAFPA pārstāvji ir pastiprinājuši nosacījumus kredīta piešķiršanai. Atteikumu skaits laika posmā no š.g. marta līdz maijam bija 75%. Tas nozīmē, ka apstiprināts tiek tikai 1 no 4 kredīta pieteikumiem.

Kādus atbalsta pasākumus kredītņēmējiem piedāvā LAFPA?

Reaģējot uz ekonomiskajām grūtībām, kas var rasties daudziem Latvijas iedzīvotājiem LAFPA ir nākusi klajā ar jaunu iniciatīvu, kas paredz lielāku pretimnākšanu kredītņēmējiem. Atbalsta pasākumi paredz – kredīta pamatsummas atmaksas atlikšanu, aizdevuma termiņa pagarināšanu, ikmēneša maksājumu samazināšanu uz noteiktu laiku, kā arī kredītbrīvdienas. Situācijas mēdz būt dažādas, līdz ar to katram klientam tiek piemērota individuāla pieeja, vērtējot visus apstākļus.

Latvijas kredītņēmēji, kas līdz šim nav izmantojuši LAFPA atbalsta iespējas, var apsvērt arī kredītu apvienošanu. Šī pakalpojuma izmantošana ļauj apvienot vairākus aizdevumus vienā un ik mēnesi turpmāk maksāt tikai vienu vienīgu rēķinu. Daudzos gadījumos pārkreditācija arī nodrošina zemākus kredītmaksājumus, kas ir galvenais iemesls, kādēļ aizņēmēji izvēlas šo pakalpojumu.

Par Latvijas Alternatīvo Finanšu pakalpojumu asociāciju

LAFPA apvieno finanšu tehnoloģiju sektora uzņēmumus, galvenokārt, ātro, patēriņa un īstermiņa kredītu uzņēmumus. Biedri – 4Finance (Smscredit), Ondo, Vivus, Twino, Mintos, Debitum Network, DelfinGroup (Banknote), ViziaFinance (Vizia), NordicFinance, OC Finance (Moneza), Finanza, ExtraCredit, Mogo, Hipocredit. Biedrus var atpazīt pēc logo – Atbildīgs aizdevējs.