Kredītu refinansēšana jeb pārkreditācija var palīdzēt samazināt ikmēneša maksājumus vai iegūt izdevīgākus nosacījumus aizdevuma atmaksai. Ja vēl pirms dažiem gadiem pārfinansēt saistības netika piedāvāts, tad tagad šādas iespējas ir parādījušās. Nav nekāds pārsteigums, ka kredītu apvienošana (aplūkot aizdevēju salīdzinājumu) Latvijā kļūst aizvien populārāka un cilvēki arī sāk meklēt atsauksmes par to, kur ir pieejami labākie nosacījumi vai labākā sadarbības pieredze.

Atsauksmes par kredītu apvienošanu

Internetā ir pieejamas daudzas pārkreditācijas atsauksmes. Sūdzības, attaisnošanās, šķietami neitrāls pieredzes apraksts, ko raksta forumu lietotāji. Informācija ir salīdzinoši plaša, bet tās uzticamību ir grūti pārbaudīt. Kredītu apvienošanā atsauksmes raksta, galvenokārt, daži neapmierināti klienti, konkurenti vai paša kreditēšanas uzņēmuma pārstāvji.

Saprast, vai atsauksmes par aizdevumu apvienošanu ir patiesas vai mākslīgi veidotas ir ļoti grūti, taču pieredzējis interneta lietotājs, iespējams, saskatīs atšķirību. Ja kaut kas liekas pārāk labi, iespējams, ka tie ir meli vai situācijas vienpusīgs attēlojums. Refinansēšanā un apvienošanā atsauksmes reāli cilvēki, lielākoties, neraksta vispār. Pirmkārt, viņi nevēlas nevienam atzīties, ka ir aizņēmušies. Otrkārt, neviens nevēlas publiski lielīties, ka ir bijis nepieciešams pārfinansēt kredītus vai apvienot vairākus aizdevumus vienā, jo tas var liecināt par finansiālām problēmām.

Kredītu apvienošana – sūdzības, atsauksmes un naudas aizņemšanās pieredze

Biju parādos līdz ausīm. Bija paņemti vairāki aizdevumi, t.sk. es maksāju vairākus ātros kredītus un daudz aizgāja procentos. Pieteicos kredītu apvienošanai un viss izdevās. Tagad katru mēnesi tikai viens rēķins un reāls ietaupījums.” (Austris, 34)

Līzings, patēriņa kredīti un sms kredītu parādi bija kļuvuši nepaceļami. Pēc apvienošanas kredīta kopējā summa tāda pati, bet procentos sanāk maksāt mazāk. Man tas patīk.” (Juta, 44)

Strādāju ārzemēs, bet pirms tam Latvijā palika parādi, ko gribēju nokārtot. Tā kā parādsaistības bija vairākos uzņēmumos, tad pēc pārkreditācijas atliek maksāt tikai vienam. Arī procenti mazāki.” (Dzintars, 56)

Šausmas, kā var būt tāda attieksme pret klientu. Parakstīju līgumu, bet pēc tam sāka prasīt visādus līgumsodus. Kad piedraudēju ar PTAC, tad atšuvās, bet jau likās, ka tūlīt sūtīs parādu piedzinējus.” (Justs, 39)

Izpētīju kredītu apvienošanas iespējas. Bankas (SEB, Citadele) nepiekrita, gāju pie nebanku kreditoriem, kas piekrita sadarboties. Tagad jau gadu maksāju un esmu apmierināts.” (Laila, 48)

Kādas ir atsauksmes par kredītu apvienošanas uzņēmumiem internetā? Visur, kur lasu tikai sīrups vai žļurga. Vai kādam ir reāla pieredze.” (Anonīms, 29)

Visas šeit apkopotās atsauksmes ir tikai ilustratīvs materiāls, kam nav nekāda reāla seguma. Tas ir izdomātas, taču lasot liekas kā īstas. Arī citur internetā var atrast aizdevumu apvienošanas atsauksmes, ka šķiet ticamas, bet, iespējams, nav patiesas. Ja cilvēks neparakstās ar reālu vārdu un nav sasniedzams ar epastu vai pa telefonu, tad ir ļoti grūti apjaust, vai tās ir patiesas.

Kā izvēlēties starp kredītu apvienošanas uzņēmumiem?

Būtībā vienīgais veids, kā atrast sev labāko piedāvājumu ir tos salīdzināt pēc izmaksām un līguma noteikumiem. Sadaļā – Kredītu apvienošana (skat. lapas augšpusē) ir apkopoti uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir nebanku kredīti, kas paredzēti, lai apvienotu vairākus aizdevumus vienā.

Maksimālais termiņš parāda atmaksai ir 10 gadi, kas ir vairāk kā pietiekami, lai tiktu ārā no parādiem. Tiem, kas vēlas aizņemties maksimāli izdevīgi. Ir vērts aizpildīt pieteikumu kredītu apvienošanas pakalpojumam vairākos uzņēmumos. Saņemiet piedāvājumus un izvēlieties to, kurš patīk vislabāk. Ja nepatīk neviens vai visi liekas par dārgu, tad nekas nav jāparaksta. Būsiet noskaidrojuši iespējas, bet nekas nebūs zaudēts. Pieteikšanās ir bez maksas.Komisijas maksa par līguma slēgšanu, ja tāda tiek prasīta ir jāmaksā tikai tad, ja līgums reāli tiek parakstīts.