Saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) paziņojumu ABLV bankas hipotekāro aizdevumu privātpersonām kredītportfeļa daļa tiks nodota ASV uzņēmumiem piederošajai bankai “Citadele”.

Kredītportfeļa pāreja noris saskaņā ar ABLV bankas likvidatoru izteikto lūgumu. Darījuma ietvaros gūtos līdzekļus ABLV banka novirzīs kreditoru prasību apmierināšanai.

Kas notiks ar manu kredītu ABLV bankā?

Privātpersonām, kas līdz šim veikušas maksājumus uz ABLV bankas kontu ir jāturpina to darīt arī turpmāk. Pēc tam, kad kredītportfeļa pāreja būs noslēgusies, Citadeles kredītspeciālisti sazināsies ar katru klientu individuāli, lai informētu par jauno maksājumu kārtību.

Svarīgi, ka līdz ar kredītportfeļa pāreju kredīta līgumu nosacījumi paliks līdzšinējie. Tas nozīmē, ka vienīgā būtiskā atšķirība hipotekāro kredītu maksātājiem būs tas, ka ikmēneša maksājumi nākotnē būs jāveic uz citas bankas kontu.

Šobrīd vēl nav noteikts precīzs datums, līdz kuram kredītportfeļa pārejai ir jānotiek, taču plānots, ka viss process noslēgsies 2021. gada otrajā pusē.


Avots: