Patēriņa kredīts

Ne vienmēr pietiek tikai ar saviem iekrājumiem, lai piepildītu savu ieceri. Izmantojot patēriņa kredītu, mērķi var sasniegt ātrāk. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Aizdevējs Nauda kontā* Pirmais ar 0% Atlaides apmērs (30 d.) Maks. summa 1. reizē Vecums (no/līdz) Aizdevuma termiņš Darba laiks
15 minūtes

2000-5000 € 20-70 līdz 5gadiem 👷‍ 8.00-22.00
b.d.9.00-18.00
10 minūtes
1. redītlīnija līdz 4000 ar 0% 4000 € 18-70 līdz 3 gadiem 8.00-22.00
20 minūtes
līdz 350 ar 0% 1500 € 21-70 līdz 12 mēnešiem 👷‍ 8.00-22.00
b.d.9.00-18.00
5 minūtes

Atlaide komisijai 3000 €
20-75 līdz 4 gadiem 7.00-23.00
10 minūtes
līdz 425 ar 0% 1000 € 20-70 līdz 2 gadiem 👷‍ 8.00-22.00
b.d.10.00-20.00
1 stunda
10000 € 20-73 līdz 5 gadiem 👷‍ 9.00-21.00
b.d.10.00-21.00

Kas ir patēriņa kredīti?

Šī tipa aizdevumi ir aizņēmumu veids privātpersonām, kas ļauj aizņemties krietni vairāk nekā ātrais patēriņa kredīts kredīts, taču piedāvā līdzīgas priekšrocības. Aizdevumam ir jāpiesakās internetā un tā saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvotājs. Naudu kontā parasti var saņemt jau mazāk kā 30 minūšu laikā (pēc pieteikuma apstiprināšanas) un tā atmaksai var būt atvēlēti pat 3 – 5 gadi. Ilgāks atmaksas termiņš daudziem Latvijas iedzīvotājiem ļauj aizņemties lielāku naudas summu (maks. 3000 eur vai 10000 eur).

Naudu jāatmaksā saskaņā ar grafiku, katru mēnesi aizdevējam pārskaitot konstantu naudas daudzumu. Šāda pieeja neapšaubāmi liekas vilinoši, jo lielai daļai Latvijā tas ir vienīgais veids kā tikt pie ilgtermiņa kredītiem. Arī procentu likmes šiem kredītiem parasti ir zemākas nekā ātrajiem aizdevumiem, kas patēriņu kredītus padara vēl pievilcīgākus.Tajā pašā laikā ir jāatceras, ka ilgāks termiņš vairumā gadījumu beigās nozīmē arī lielāku pārmaksu un ir vērts pacensties, lai atgrieztu parādu savlaicīgi.

Atbilstības nosacījumi

Latvijā šāda veida aizdevums tiek izsniegts cilvēkiem, kas saņem regulārus un pierādāmus ienākumus, kā arī ir sasnieguši 20 gadu, retāk 18 gadu vecumu. Tā kā kredīta apmērs ir pietiekami liels, tad aizdevējs pirms līguma slēgšanas var lūgt atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 3 – 6 mēnešiem. Papildus tiek pārbaudīta arī kredītvēsture un ziņas par nomaksātajiem nodokļiem valsts iestāžu uzturētajās datu bāzēs.

Ja vēlaties aizņemties tuvākajā laikā, parūpējieties, lai bankas kontā redzamā maksājumu vēsture būtu pieņemamā stāvoklī un mēneša beigās kontā būtu redzams pārpalikums, nevis iztrūkums. Potenciālajiem klientiem, kas katru mēnesi aizņemas naudu pie īstermiņa aizdevējiem, lai savilktu galus kopā, ir jārēķinas, ka attteikuma iespējamība būtiski pieaug. Rezultātā varam secināt, ka šis aiņemšanās veids prasa samērā disciplinētu un pārdomātu dzīvesveidu cilvēkiem, kas nesaņem krietni virs vidējā.

Patēriņa kredīts šobrīd bez ķīlas ir vieglāk pieejams nekā pirms 5 – 10 gadiem, kad tos izsniedza tikai kredītiestādes. Augstas konkurences apstākļos ne-banku uzņēmumi ir gatavi lielākai pretimnākšanai, taču maldīgi būtu iedomāties, ka nauda tiek vienkārši dāvināta. Izvērtēšana ir rūpīga, sevišķi apstākļos, kad ir vēlme aizņemties lielāku summu. Ja piedzīvojat atteikumu, iespējams, ir vērts izvērtēt citu aizdevēju piedāvājumus, jo tiem visiem nav vienādi nosacījumi.

Vai man ir jāatskaitas par naudas izlietošanas mērķi?

Kreditori neprasa kādam mērķim līdzekļus plānojat izlietot, kas var likties neparasti, jo netiek prasīts nodrošinājums. No kreditoru skatpunkta raugoties, Jūsu ikmēneša ienākumi paši par sevi kalpo kā ķīla tam, ka aizlienēto naudu varēs saņemt atpakaļ uz procentiem. Iespējams, tas padara skaidrāku to, kādēļ aizdodot naudu tik svarīgi ir tieši ikmēneša ienākumi, nevis atalgojums gada griezumā.

Ar ko patēriņa kredīti atšķiras no citiem aizdevumiem, kas pieejami privātpersonām?

Latvijā dažāda veida aizdevumi ir bijuši pieejami jau gadiem ilgi, taču lielākā daļa cilvēku joprojām nesaprot ar ko patēriņa kredīti atšķiras no citiem internetā pieejamajiem aizņēmumiem. Arī aizdevēji šajā jomā nepalielina skaidrību, jo nereti viens un tas pats uzņēmums var piedāvāt abu veidu pakalpojumus. Tā, piemēram, Crediton izsniedz ātros aizdevumus un aizdevumus patēriņam, Credit24 kredītus no 50 līdz 4000 eiro, bet Bigbank  piedāvā visdažādākā spektra naudas aizdevumus. Rezultātā pastāv uzskats, ka pat izdevīgaķais šī tipa aizdevums ir jāatmaksā dažu mēnešu laikā, lai gan patiesībā termiņš var sasniegt pat 5 un vairāk gadus.

Arī tie, kas plāno aizņemties pret ķīlu, iespējams bez tā var iztikt, sevišķi, ja nav nepieciešama ļoti liela summa un nav sabojāta kredītvēsture. Ilgtermiņa vajadzībām paredzētie aizdevumi nereti ir pieejami uz termiņu līdz pat vairākiem gadiem (skat. tabulu) un ir ar zemākiem procentiem nekā īstermiņa aizdevumi.

Aizdevuma izsniegšanas procedūra

Salīdziniet piedāvājumus un izvēlieties sev piemērotāko variantu. Klikšķiniet uz pogas – Saņemt kredītu, aizpildiet pieteikuma anketu un sekojot norādījumiem. Ja lēmums būs pozitīvs, naudu savā bankas kontā saņemsiet jau pavisam drīz (vienas bankas ietvaros, darba laikā visbiežāk 15 minūtēs).

Atšķirībā no tradicionālajiem kredītiestāžu piedāvājumiem, patēriņa kredīts ir piesakāms internetā,  neizejot no mājas. Visas procedūras tiek nokārtotas attālināti, datus pārbaudot elektroniski. Privātajiem nebanku aizdevējiem nav svarīgs naudas aizdošanas process, bet galarezultāts.

Lai pasargātu sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem, rūpīgi iepazīstieties ar līguma nosacījumiem pirms tā parakstīšanas. Līgumā ir ietverti visi sadarbības nosacījumi un atrunātas izmaksas, kā arī konfliktu risināšanas kārtība. Ņemiet vērā, ka nemaksātājiem ir jārēķinas ar papildus izmaksām, taču, ja vēlaties varat atgriezt naudu ātrāk bez papildus komisijas. Aizņemieties atbildīgi. Izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu.