Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Šodien ikviens nekustamā īpašuma saimnieks (īpašnieks) var pretedēt uz aizdevumu. Jūsu īpašums (māja, zeme, dzīvoklis) kalpo kā nodrošinājums naudas saņemšanai. Tas ir noderīgi, jo ļauj aizņemties lielāku naudas summu, turklāt ar mazākiem procentiem nekā izvēloties kredītu bez nodrošinājuma.  Aizņemieties atbildīgi. Iepazīstieties ar līguma nosacījumiem un izvērtējiet iespējas atmaksāt aizdevumu.​

Uzņēmums Atbilde Maksa par pieteikuma izskatīšanu* Nauda kontā Aizdevuma summa Vecums (no/līdz) Aizdevuma termiņš Darba laiks
1 diena bez maksas 3 – 4 dienas līdz 100000 € 19-75 līdz 15 gadiem 👷‍ 9.30-18.00
1 diena bez maksas 2 – 4 dienas līdz 75% no īpašuma vērtības 20-65 līdz 15 gadiem 👷‍ 8.00-17.00
30 minūtes bez maksas 7-10 dienas 2000 € – 10000 € 20-70 līdz 20 gadiem 👷‍ 8.00-22.00
🎉 9.00-18.00
30 minūtes bez maksas 3 dienas līdz 200000 € 19-75 līdz 30 gadiem 👷‍ 9.00-18.00

* Aizdevumam jāpiesakās internetā un pieteikšanās ir bez maksas. Atbildi par aizdevuma pieejamību saņemsiet savā e-pastā. Ja nosacījumi apmierina, līgumu būs jāparaksta uzņēmuma birojā (jāņem līdzi pase vai ID karte). Visas izmaksas, kas saistītas ar līguma noformēšanu vai kredīta atmaksu ir redzamas katram klientam individuāli sagatavotajā piedāvājumā. 


 

Kā saņemt kredītu?

Klikšķiniet uz aizdevēja firmas logo, aizpildiet pieteikuma anketu, norādot vēlamo aizdevuma summu, termiņu, kā arī datus par sevi. Sekojiet instrukcijām.Kredītspeciālisti izvērtēs visas ziņas un sniegs Jums piedāvājumu.

Nosacījumi aizdevuma saņemšanaikredits-pret-nekustama-ipasuma-kilu-sanemt

 • Pretendēt uz kredītu pret nekustamo īpašumu var tikai īpašnieks, kas vēlas aizņemties naudu pret nodrošinājumu.
 • Pieejamā kredīta apmērs ir atkarīgs no Jūsu vēlmēm, termiņa, īpašuma novērtējuma vērtības, ienākumiem, kredītvēstures un citiem faktoriem.
 • Aizdevuma summa ir iespējama līdz pat 90% no mājas, dzīvokļa vai zemes novērtējuma vērtības.
 • Atmaksas termiņš pēc vienošanās (maks. 20 gadi).
 • Pieejams kredīts no 1000 eur līdz 100000 eur.

Būtiskākās priekšrocības

 • Ātra pieteikuma izvērtēšana (jāpiesakās internetā) un piedāvājuma sagatavošana.
 • Varat izvēlēties nepieciešamo summu (limitus nosaka kredītspeciālisti).
 • Zemākas procentu likmes nekā aizdevumiem bez ķīlas.
 • Dzīvokļiem Latvijas lielākajās pilsētās novērtējums ir bez maksas.
 • Saņemiet naudu jau dažu dienu laikā pēc darījuma noslēgšanas.
 • ieteikuma aizpildīšana internetā ir bez maksa (komisija par darījuma noformēšanu ir jāmaksā tikai slēdzot līgumu. Tas ir droši).
 • Līguma variantu saņemsiet epastā. Varēsiet netraucēti iepazīties ar visiem nosacījumiem.
 • Maksājumi jāveic pēc grafika (reizi mēnesī, fiksēts maksājuma apmērs).
 • Kredītu var atmaksāt pirms termiņa (ietaupiet uz procentiem).

Kam ir paredzēts kredīts pret nekustamo īpašumu?

Kredīts pret nekustamā īpašuma (māja, dzīvoklis, zeme) ķīlu sniedz iespēju iegūt lielāku aizdevumu nekā tas iespējams bez nodrošinājuma. Iemesli izmantot šo pakalpojumu var būt dažādi, bet populārākie ir šādi:

 • nekustamā īpašuma iegāde (pērkot jaunu mājokli uz nomaksu, kreditors tam uzliek hipotēku jeb ķīlu),
 • parādu dzēšana (iegūtā nauda var tikt izmantota visdažādākajiem mērķiem),
 • cita īpašuma iegāde izsolē (bankas neaizdod naudu, lai nopirktu īpašumu izsolē, bet ieķīlājot citu savu īpašumu var tikt pie naudas un piedalīties izsolē),
 • uzņēmējdarbības attīstībai,
 • būvniecības pabeigšana vai mājokļa renovācija,
 • auto iegāde,
 • studiju maksas segšana,
 • cits iemesls.

Kredīti pret nekustamā īpašuma ķīlu nav vienīgā iespēja kā aizņemties lielāku naudas summu. Latvijā šobrīd ir pieejams arī kredīts pret auto ķīlu (līdz 90% no automašīnas vērtības). Tāpat ir pieejami arī vairāki citi aizdevumi – īstermņa vai patēriņa vajadzībām. Pirms noslēgt līgumu ir būtiski apzināties savas vajadzības un izvēlēties to kredītu veidu, kas vislabāk atbilst Jūsu interesēm.

Atsauksmes

Jebkuras atsauksmes ir atkarīgas no individuālās pieredzes. Ja kavēsiet parāda atmaksu, iestāsies sekas, kas ir paredzētas līgumā. Piemēram, parādu piedziņa tiesas ceļā vai ar parādu piedzinējiem, kredītvēstures sabojāšana, soda nauda par saistību nepildīšanu, īpašuma atsavināšana. Šie visi ir veidi kā uzņēmums pasargā sevi no riskiem un cenšas atgūt savu aizdoto naudu. Aizņemoties pret nekustamo īpašumu ir ļoti būtiski izvērtēt, vai spēsiet pildīt saistības. Tā kā kredīts tiek nodrošināts ar ķīlu (māja, dzīvoklis, zeme), tad tas ir lētāks, bet negodprātīgajiem klientiem vienmēr pastāv risks savu īpašumu zaudēt.

Kas ir hipotekārais kredīts?

Hipotekārais aizdevums ir kredītu veids, kuru izsniedz banka vai nebanku kreditors mājokļa (māja, dzīvoklis, garāža, pirts, komercobjekts) iegādei, paplašināšanai vai uzlabošanai pret īpašuma ķīlu. Angliski hipotekāro kredītu sauc par “mortgage“. Tas ir atvasināts no franču valodas un nozīmē nāves ķīla. Agrāk šādi aizdevumi tika piešķirti tikai līdz 5 gadiem un netika aizdots vairāk par 50% no īpašuma vērtības. Mūsdienās par ķīlu var kalpot pērkamais īpašums vai cits, kredītņēmējam piederošs īpašums. Latvijā kredītiestādes piedāvā aizdot līdz 90% reizēm pat 100% no īpašuma novērtējuma vērtības. Aizdevuma summa ir atkarīga no īpašuma būvniecības gada, novietojuma un citiem faktoriem. Vairumā gadījumu kredīts 100% apmērā tiek piešķirts kreditora īpašumā esošu īpašumu iegādei.

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas šobrīd tiek piešķirts uz laiku līdz 40 gadiem, taču vairumā gadījumu termiņš nepārsniedz 20 gadus. Ilgāks aizdevuma atmaksas termiņš nodrošina zemāku ikmēneša maksājumus un šādu risinājumu izvēlas daudzi kredītņēmēji. Maksimāla aizdevuma atmaksas novilcināšana gan nav labākais variants, jo palielinās komisijās un procentos samaksātās naudas summas apmērs.

Hipotekārā kredīta atmaksa

Slēdzot līgumu par nekustamā īpašuma kredītu, aizņēmējam tiek piedāvātas divas atmaksas iespējas – a) maksāt fiksētu pamatsummas maksājumu, b) maksāt fiksētu ikmēneša rēķinu. Pirmajā gadījumā ir fiksēts pamatsummas maksājums un mainīga procentu likme. Izvēloties šo variantu, ar katru nākamo mēnesi ikmēneša maksājums samazinās, jo sarūk pamatsummas apmērs. Galvenais trūkums – sākotnēji jāatvēl lielāka naudas summa parāda atmaksai. Otrs hipotekārā aizdevuma atmaksas variants paredz, ka katru mēnesi tiek maksāta konstanta naudas summa. Galvenais trūkums – sākotnēji lielāka daļa no maksājumiem tiek novirzīta procentu maksājumiem. Otro variantu izvēlas lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, jo tas ļauj samazināt ikmēneša maksājumu, taču ilgtermiņā tas parasti izmaksā dārgāk.

Aizdevuma līgumā ir ietverts kredīta atmaksas grafiks, kurā detalizēti atspoguļotas visas izmaksas. Līgumā ir redzami arī citi sadarbības nosacījumi – soda naudas apmērs, kredīta termiņa pagarināšanas vai kredītbrīvdienu iespējas un citi būtiski jautājumi. Saskaņā ar Latvijas likumiem kredītņēmējam ir tiesības izvirzīt savus nosacījumus aizdevuma atmaksai, t.sk. izmaiņas līgumā pirms tā noslēgšanas.

Saskaņā ar Latvijas bankas kredītu reģistra datiem šobrīd ir reģistrēti 94 dalībnieki un vairāk kā 736 tūkstošiem ir spēkā kredītsaistības. Mājokļa iegādei ir izsniegti vairāk nekā 148 tūkstoši kredītu, bet vairāk kā septiņi tūkstoši aizdevumu ir piešķirti nekustamā īpašuma iegādei. Kopējais saistību apjoms hipotekāro kredītu un nekustamo īpašumu jomā pārsniedz 7,5 miljardus eiro.