Kredītlīnija

Kredītlīnija pieejama internetā Latvijas iedzīvotājiem jau no 18 gadu vecuma. Katrs pieteikums tiek vērtēts individuāli. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Aizdevējs Nauda kontā* Atlaides Maks. summa 1. reizē Vecums (no/līdz) Aizdevuma termiņš Darba laiks

informācija
10 minūtes 1. līdz 1000 eur ar 0% uz 30 dienām 700 € 20-75 līdz 30 dienām 7.00 – 23.00
ondo credit.lvinformācija 10 minūtes 1. līdz 3000 eur ar 0% uz 30 dienām 3000 € 20-75 elastīgs 7.00-23.00

vivus credit.lv

informācija

15 minūtes Samazināti procenti 7000 € 20-75 līdz 4 gadiem 7.00-23.00
sms credit.lv
informācija
10 minūtes 500 € 20-75 līdz 30 dienām 7.00-23.00

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnijas definīcija – maksimālā kredīta summa, ko bankas vai kreditora klients drīks izmantot saskaņā ar iepriekš noslēgto vienošanos (angliski – “credit line“).

Tovar salīdzināt ar kredītkarti, taču šajā gadījumā maksājumu karte netiek izsniegta. Kredītlimits tiek noteikts katram klientam individuāli un tā apmēru, iztērēto naudas summu, veicamos maksājumus u.c. informāciju var redzēt savā lietotāja profilā. Pieejamo  limitu var jebkurā brīdī pārskaitīt uz savu bankas kontu un izlietot pēc saviem ieskatiem – izņemt no bankomāta skaidrā naudā vai samaksāt par precēm un pakalpojumiem caur internetu.

PIEMĒRS – Annai apstiprināta kredītlīnija 1000 eur apmērā. Anna izlieto 300 eur, nopērkot ledusskapi. Annai būs jāmaksā komisijas maksa un/vai procenti par izlietotajiem 300 eur, nevis visiem 1000 eur.

Atsevišķi uzņēmumi jaunajiem kientiem piedāvā bezprocentu periodu, t.i. iespēju izmantot aizņēmumu bez procentiem vienu mēnesi vai ilgāk. Tas ir līdzīgi kā kredītkarte, kur, atmaksājot izlietoto kredītlimitu, līdz mēneša beigām procenti nav jāmaksā. Bankas šādu praksi piekopj jau sen un arī nebanku aizdevēji aizvien biežāk tiecas sekot kredītiestāžu paraugam. Galvenā atšķirība – kredītkarte ir reāla, fiziski aptaustāma maksājumu karte, bet kredītlīnijai apmērs ir redzams tikai internetā. Būtiski, ka Jums nav jākonkretizē kādiem mērķiem plānojat naudu izmantot.

Kā pieteikties aizdevumam?

Privātpersonām kredīta līnijas jeb overdrafts tiek izsniegts uz līdzīgiem noteikumiem kā jebkurš ātrais kredīts. Ir vajadzīgs savs bankas konts, mobilais tālrunis, epasts un jāatbilst nosacījumiem attiecībā uz vecumu, ienākumiem un kredītvēsturi (skat. zemāk). Lai pretendētu uz pakalpojuma saņemšanu, Jums ir jāveic šādas darbības:

 1. izvēlieties aizdevēju (skat. augstāk);
 2. aizpildiet anketu;
 3. apstipriniet lietotāja profilu (pārskaitiett 1 centu uz aizdevēja bankas kontu);
 4. saņemiet apstiprinājumu un pārskaitiet naudu uz savu kontu.

Pirms piešķirt aizdevumu tiek pārbaudītas ziņas par klienta ienākumiem, kredītvēsturi un līdzšinējo sadarbību. Pieteikuma izvērtēšanai parasti nevajag vairāk par 20 – 30 minūtēm un kredītlimits tiek apstiprināts jau aptuveni vienā stundā (darba laikā). Tā kā maksimālās summas apmērs šim pakalpojumam mēdz būt lielāks, tad jārēķinas, ka šaubu gadījumā Jums prasīs atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem trīs līdz sešiem mēnešiem.

Tiem kuru ienākumu slieksnis nav minimālās algas apmērā, jārēķinas, ka pieteikums, visticamāk, tiks noraidīts. Tas gan nav nekas neparasts, jo lai saņemtu Swedbank overdraftu klientiem tiek prasīti ienākumi vismaz 500 eur mēnesī pēc nodokļu nomaksas. Izziņa no VID (Valsts ieņēmumu dienests) vai VSAA (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra) no privātpersonas vairs netiek prasīta, jo šī informācija ar klienta akceptu ir pieejama arī elektroniskajās datu bāzēs.

Pozitīvi, ka internetā var pieteikties arī kredītlīnijai no 18 gadiem, bet biežāk no 20 gadu vecuma. Maksimālais vecuma slieksnis šī tipa kredītu veidiem parasti ir robežās no 65 līdz 80 gadiem. Lielāku pretimnākšanu mēdz izrādīt tirgus jaunpienācēji, kas cenšas iegūt jaunus klientus. Tiesa bez oficiāliem ienākumiem un darba vietas iegūt aizdevumu ir praktiski neiespējami. Pašnodarbinātā ienākumi, pensija un pabalsti šādās reizēs var tikt traktēti kā ienākumi un tas būtiski palielina potenciālo kredītņēmēju skaitu.

Kādas ir pakalpojuma priekšrocības?

Kredītlīnija ir pieejama pastāvīgi un to var tērēt, kad nepieciešams. Nav jāuztraucas, ka neparedzētā brīdī būs jādomā, kur aizņemties.

 • Izdevīgi – procenti ir jāmaksā tikai par reāli izlietoto naudas summu. Komisijas maksa un procenti, lielākoties, ir zemāki kā citiem aizdevumiem internetā
 • Diskrēti – netiek prasīts naudas izlietošanas mērķis.
 • Ātri – pieteikums tiek izskatīts un apstiprināts mazāk kā stundā (darba laikā).
 • Elastīgi – Tērējiet pēc vajadzības. Maksājiet par iztērēto. Ja vēlaties atmaksājiet ātrāk un samaziniet procentu maksājumu apmēru. Atmaksas terminš līdz trīs gadiem.
 • Papildus drošība – kredītlimita apstiprināšana garantē, ka aizdevums būs pieejams tieši tad, kad nepieciešams. Atkrīt bažas par to, ka kredīta pieteikums varētu tikt noraidīts. Varat to izmantot jebkurā diennakts laikā.

Kredītlīnija ar sliktu kredītvēsturi

Aizņemties naudu vajag daudziem. Daļai kredītņēmēju jau iepriekš ir aizņēmušies, taču ir pieļāvuši kļūdas – aizmirsuši vai nav spējuši savlaicīgi veikt maksājumus. Iekļūšana parādnieku reģistros ir kā kauna traips. Vai kredītlīnija ar sabojātu kredītvēsturi vispār tiek piešķirta? Iespējams, taču uzņēmumi šādas iespējas nereklamē. Katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli, ņemot vērā maksātspēju, pašreizējās kredītsaistības un citus faktorus. Saņemt kredītlīniju ar negatīvu kredītvēsturi viennozīmīgi būs vieglāk tiem, kas ir nokārtojuši vecos parādus. Kādēļ? Pirms aizdot naudu kreditori pārbauda datus parādvēstures datu bāzēs un redz, vai kavētie parādi ir nomaksāti. Ja tas nav izdarīts, aizņēmums pilnīgi noteikti netiks piešķirts.

Kredītlīnija no 18 gadiem internetā

Jaunieši, kas tikko sasnieguši pilngadību vēlas aizņemties tāpat kā citi Latvijas iedzīvotāji. Aizņemties naudu ar regulāriem ienākumiem var piedāvāt bankas, kā arī nebanku kreditēšanas uzņēmumi. Šobrīd piešķirt kredītlīnijas no 18 gadu vecuma piedāvā vien retais uzņēmums. Lielākā daļa vēlas, lai aizņēmējs būtu vismaz gadu vecāki. Tā rezultātā kredītlīnija no 19 gadiem ir sastopama biežāk, bet no 20 gadiem praktiski ikvienā uzņēmumā.

Kādiem mērķiem var tērēt naudu?

Motivācija un iemesli, kādēļ izmantot šo pakalpojumu katram ir citi. Privātpersonām šādi pakalpojumi ir kā papildus garantija mūsdienu nenoteiktajā dzīvesveidā. Zinot savu kredītlimitu, to nevajag tērēt bez vajadzības, bet tikai tad, kad tiešām nepieciešams un ir pārliecība, ka spēsiet atmaksāt. Ja dažas dienas pirms algas pietrūkst naudas līdzekļi, Jūs zināsiet, ka sliktākajā variantā vienmēr ir plāns B. Iemesli aizņemties var būt visdažādākie – lielāki pirkumi, būvniecības un remonta izdevumi, veselības un medicīnas pakalpojumu apmaksa, izdevumi par izglītību vai aviobiļešu iegāde u.c. Arī uzņēmumiem bankā var tikt piešķirta kredītlīnija, lai līdzsvarotu naudas plūsmu un garantētu apgrozāmos līdzekļus ārkārtas situācijās, kad jāveic steidzami maksājumi par precēm un pakalpojumiem.

Kā atrast izevīgākos piedāvājumus?

Pirms pieteikties aizdevumam, ko redzat reklāmās masu medijos, ir vērts veikt izpēti Credit un saprast, kurš no piedāvājumiem ir šobrīd izdevīgāks. Nenāktu par sliktu atrast aizdevēju, kas jaunajiem klientiem piešķir kādas īpašas atlaides komisijas maksai vai bezprocentu periodu. Latvijas likumi arī garantē, ka Jūs vienmēr varat atkāpties no līguma, turklāt pirmās 14 dienas varat izmantot atteikuma tiesības un atkāpties bez jebkāda pamatojuma, atmaksājot iztērēto summu, saskaņā ar līguma nosacījumiem.

Maksimālais termiņš aizņēmuma atmaksai ir trīs gadi, taču Jūs varat atmaksāt naudu jebkurā sev izdevīgā brīdī. Svarīgi gan ņemt vērā, ka ilgāks atmaksas termiņš automātiski nozīmē, ka procentos samaksāsiet vairāk un vilkt garumā parāda atmaksu nav vērts. Tā kā procentu likme kredītlīnijai ir zemāka kā citiem interneta aizdevumiem, tad ir iespējams plānot lielākus un dārgākus izdevumus un pirkumus.

Kredītlīnija – svarīgākais, kas par to jāzina

Kredītlīnija online vidē sniedz daudzas priekšrocības. Pieteikties pakalpojumam iespējams no jebkuras vietas Latvijā, ietaupot laiku un naudu, kas tiktu iztērēti ceļā. Turklāt pieteikumu var aizpildīt uzreiz vairākos uzņēmumos vienlaicīgi. Daudzi aizdevēji, t.sk.  Credit24, Ferratum, Crediton u.c. uzņēmumi aizvien labāk saprot, ka ilgtermiņā labāku atdevi nodrošina pastāvīgie klienti. Rezultātā ir vērojama pāreja no īstermiņa kredītiem un patēriņa aizdevumiem un kredītlīnijām. Tā kā pakalpojumam var pieteikties internetā, tas īpaši piemērots cilvēkiem, kas ir uz Tu ar jaunākajām tehnoloģijām un ir materiāli pietiekami nodrošināti. Šāda pieeja ļauj veiksmīgi konkurēt ar bankām, turklāt strādājot ar ātrajiem kredītiem gūtā pieredze ļauj nodrošināt ātru un kvalitatīvu kredītu pieteikumu izskatīšanas un naudas aizdošanas procesu.

Šis pakalpojums ir nišas produkts privātpersonām, kas negrib vai nav spējīgi veidot uzkrājumus un grūtā brīdī paļaujas uz aizņemšanos. Aizdevumi ir pieejami dažādi, taču ir labi, ja nav jārīkojas pēdējā brīdī un ir pārliecība par plānu B. Tikmēr, kamēr nauda netiek tērēta aizdevējam nekas nav jāmaksā un tieši šis ir galvenais iemesls, kādēļ ilgtermiņā kredītlīnija varētu kļūt par Latvijā vispopulārāko internetā kredītu. Protams, kredītlīnijas piedāvā arī bankas – SEB, Swedbank un citas lielās kredītiestādes, taču nebanku aizdevēji bieži ir aktīvāki un mēdz sagatavot īpašus piedāvājumus. Starp citu aizvien biežāk arī juridiskās personas izvēlas šo pakalpojumu.

Pirms aizņemties iepazīstieties ar līguma nosacijumiem. Ja maksājumi tiek kavēti, ir jāmaksā soda nauda un/vai līgumsods. Naudas atgūšanā var tikt iesaistīti parādu piedzinēji un tiesa. Tāpat var tikt izdarīts ieraksts parādnieku reģistros, kas nākotnē apgrūtina iespējas aizņemties citās vietās. Aizņemieties atbildīgi.

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko kredītlīnijas atšķirības no patēriņa kredīta

 • Kredītlīnija – pateriņa kredīts, kurš izdevīgāks un ar ko atšķiras? Viss ir pavisam vienkārši. Patēriņa aizdevums ir kredīts, kas tiek izsniegts uzreiz pēc pieteikuma apstiprināšanas. Kredītlīnija savukārt ir solījums par kredītu, ko aizņēmējs var izmantot jebkurā brīdī. Ilgtermiņā kreditēšanas līnija, visticamāk, būs izdevīgāk nekā patēriņa kredīta lietošana, pie nosacījuma, ka nav precīzi zināms, kam tērēt naudu.
 • Procentu likmes abiem pakalpojumiem mēdz būt līdzīgas, bet, izvēloties overdrafta pakalpojumus, Jūs iegūstat daudz lielāku elastību un rezultātā arī ietaupiet naudu. Patēriņa kredīta procenti ir jāmaksā par visu saņemto aizdevumu, arī tad, ja visu neiztērēsiet. Tas nozīmē, ka saņemot 500 eur patēriņa aizdevumu un iztērējot tikai 200 eur, procentus maksāsiet par visiem 500 eur. No otras puses, kredītlīnija 1000 eur nozīmē tikai Jūsu kredītlimitu un iztērējot 200 eur no sava limita procentus būs jāmaksā tikai par šiem 200 eur. Jāņem arī vērā, ka vairākos uzņēmumos kreditēšanas līniju laiku pa laikam var sākotnēji izmantot bez procentiem vai vismaz izmēģināt bez maksas. Atrast šādus piedāvājumus ne vienmēr ir viegli, tādēļ ir vērts sekot mūsu jaunumiem internetā.

Kredītlimita atšķirības no ātrajiem kredītiem

 • Jau noskaidrojām, ka katrs no šiem aizdevumu veidiem ir paredzēts citām vajadzībām. Ātrais aizdevums internetā ir paredzēts tikai un vienīgi īstermiņa vajadzībām. Pirmajā reizē to var saņemt bez komisijas maksas un bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām, bet ilgtermiņā kredītlīniju var iegūt un izmantot uz daudz izdevīgākiem nosacījumiem. Tai ir zemākas procentu likmes, ilgāks atmaksas termiņš un garantēta aizņemšanās iespēja pēc tam, kad pieteikums ir apstiprināts. Ātro kredītu pakalpojumi gan, lielākoties, ir pārāki ātruma ziņā, jo to saņemšanas nosacījumi parasti ir vieglāki un naudu kontā var saņemt ātrāk nekā izvēloties kreditēšanas līniju. Galvenais iemesls – ātrie kredīti parasti ir mazāka apjoma, līdz ar to pieteikumu un maksātspējas izvērtēšanā nav jāiegulda tik lielas pūles.