Kad nepieciešams aizņemties vairāk par dažiem simtiem vai vēlaties atmaksāt aizdevumu ilgākā laika periodā, ilgtermiņa kredīti var būt noderīgs risinājums. Izvēloties šo variantu, Jūs varat būt droši, ka katru mēnesi maksāsiet fiksētu naudas summu. Kredīts ar ikmēneša maksājumu sniedz iespēju aizņemties vairāk, atmaksājot parādu pa daļām. Līdzīgi kā citiem kredītu veidiem arī ilgtermiņa aizdevumiem ir pieejami dažādi pakalpojumi. Katrs no tiem ir paredzēts citām vajadzībām un būs izdevīgāks kādā konkrētā situācijā. Pirms aizņemties, rūpīgi izvērtējiet cik daudz varat katru mēnesi maksāt par kredīta apkalpošanu. Aizņemieties atbildīgi.

Populārākie ilgtermiņa kredītu veidi

Aizdevējs Nauda kontā* Akcija Atlaides apmērs (30 d.) Maks. summa 1. reizē Vecums (no/līdz) Aizdevuma termiņš Darba laiks
credit.lv 24informācija 10 minūtes 5000 € 18-70 līdz 3 gadiem 8.00-22.00
vivus credit.lvinformācija 15 minūtes Pirmais ar atlaidēm
7000 € 20-75 līdz 2 gadiem 7.00-23.00

Ilgtermiņa naudas kredīts izceļas ar garāku atmaksas termiņu un nereti tas tiek dēvēts vienkārši – patēriņa kredīts, kas nav pilnīgi pareizi, lai arī nereti atbilst patiesībai. Jau noskaidrojām, ka patēriņa aizdevums ir tikai viens no daudziem finanšu pakalpojumiem, ko var izmantot, lai aizņemtos uz 1, 2, 3 vai pat 5 gadiem.

Ilgtermiņa naudas kredīts internetā ierasti ir lielas naudas summas aizdevums ar atmaksu uz ilgāku laika posmu, kur maksājumi tiks sadalīti katra mēneša maksājumā, tādējādi, pakāpeniski varēsiet atmaksāt šo kredītu. Ātrajiem interneta kredītiem atmaksas termiņš ir īss, līdz 30 dienām, bet ir arī aizdevēji, kuri piedāvā atmaksas termiņu līdz 2 gadiem, tad daļēji to arī var uzskatīt par patēriņa kredītu, taču visbiežāk par ilglaicīgu kredītu tiek uzskatīts tāds aizdevums, kura atmaksas termiņš ir ilgāks par 2 gadiem. Situācijā, kad cilvēkam vajag kredītu ilgtermiņā vairākos tūkstošos euro, piemēram, nekustamā īpašuma iegādāšanai, tad ir jāvēršas pie bankas, lai aizņemtos, jo ātrā kredīta izsniedzēji tik lielas summas arī ilgtermiņā neizsniedz.

Piemēram, Vivus piedāvā aizdevumus ilgtermiņā, ar atmaksas termiņu līdz pat 2 gadiem jeb 24 mēnešiem. Bet BIGBANK piedāvā aizņemties lielu naudas summu, līdz 7000 euro bez ķīlas ar atmaksas termiņu līdz 5 gadiem. Šāda veida patēriņa kredīta izsniedzēji ir vairāki, tādēļ svarīgi ir salīdzināt dažādus aizdevējus. Paralēles var vilkt ilglaicīgajam kredītam ar klasisko patēriņa aizdevumu, ko ierasti piedāvā bankas. Ilgtermiņa patēriņa kredīts arī ir ilglaicīgā kredīta veids, kuram varētu būt nedaudz atšķirīgi iegūšanas nosacījumi, tas visbiežāk orientēts priekš konkrētu preču un pakalpojumu līdzekļu piešķiršanas. Ja Jums ir tikai 18 gadi, tad visdrīzāk aizdevums ir jāmeklē pie Credit24 vai Mogo. Tāpat vērts aplūkot, vai izdevīgāks Jūsu gadījumā nav kredīts pret auto ķīlu, jo tas ļauj aizņemties vairāk, ar ilgāku termiņu un arī prasības ir zemākas, jo darījums tiek nodrošināts ar transportlīdzekļa ķīlu.  Protams, īstermiņa kredītu sektorā joprojām paši populārākie ir tie ātro aizdevumu uzņēmumi, kas ļauj aizņemties bez ķīlas un arī bez procentiem. Viens no neapšaubāmiem līderiem šajā segmentā ir smscredit, kas šķiet ir viens no pionieriem savā jomā Latvijā. Ņemot vērā, ka konkurence aizvien pieaug sms kredītu devēji ir spiesti piesargāties un aizvien noturēt vai pat uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Tiem, kas nav pārliecināti par savu izvēli ir vērts iepazīties ar šobrīd aktuālajiem kredītu piedāvājumiem portāla CREDIT sākumlapā.