AUTO KREDĪTS UN AUTO LĪZINGS

Latvijā daudziem auto kredīts un auto līzings ir iespējami ātrākais veids kā nopirkt automašīnu, ja ar saviem iekrājumiem vien nepietiek. Saņemiet līdz 15000 eur ar atmaksas termiņu līdz 7 gadiem. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.​​

Auto līzinga kalkulators

(aizdevēju piedāvājumu salīdzinājums)

Aizdevējs Akcija Izskata pieteikumu* GPL Maks. summa Vecums (no/līdz) Termiņš Darba laiks
Samazināti procenti 5 minūtēs no 16,1% 5000 € 20-75 līdz 5 gadiem 👷‍ 8.00-22.00 b.d.9.00-18.00
vivus Bez pirmās iemaksas, bez obligāta KASKO 15 minūtes no 31,5% 7000 € 20-75 līdz 5 gadiem 7.00-23.00
Samazināti procenti līzingam 30 minūtes no 2% 100000 € 19-75 līdz 10 gadiem 👷‍ 9.00-18.00
b.d. – nestrādā

*Pieteikuma izskatīšanas laiki spēkā, aizpildito anketu darba laikā vairumā gadījumu. Dokumentus parasti var nokārtot 1 dienas laikā.

Kā ietaupīt ar auto līzinga kalkulatoru?

 • Salīdziniet piedāvājumus;
 • Piesakieties auto kredītam vienā vai vairākos uzņēmumos;
 • Saņemiet visus piedāvājumus un izvēlēties sev izdevīgāko;
 • Parakstiet līgumu un saņemiet naudu savā kontā.

Kredīts auto iegādei ir ilgtermiņa aizdevumu veids, kas paredzēts transportlīdzekļa iegādei. Izvēlotiesauto kredīts vai auto līzings Latvijā. Auto atslēga melna. šo pakalpojumu, automašīna sākotnēji tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda, bet kredītņēmējs kļūst par auto lietotāju. Ja vēlaties nopirkt auto bez apgrūtinājuma un uzreiz reģistrēt uz sava vārda, iespējams, noderēs patēriņa kredīti. Tiklīdz visas saistības ir izpildītas automašīna tiek pārreģistrēta uz Jūsu vārda un varat ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem – pārdot, ieķīlāt, uzdāvināt vai vienkārši turpināt braukt.

Latvijā auto kredītu piedāvā nebanku kreditētāji un pakalpojumam varat pieteikties internetā. Atbilde tiek sniegta stundas vai ilgākais vienas dienas laikā. Ja lēmums ir pozitīvs, dosieties uz uzņēmuma biroju parakstīt līgumu un jau pavisam drīz varēsiet braukt ar jauno auto.

Ieteikums – aizpildot pieteikumu vairākos uzņēmumos uzreiz varat labāk noskaidrojiet savas iespējas, jo aizdevēji katram klientam gatavo individuālu piedāvājumu. Nav prātīgi ņemt pirmo līzinga vai kredīta piedāvājumu, kas pagadās. Rīkojieties izlēmīgi, iegūstiet labākus nosacījumus un ietaupiet.


AIZDEVUMA PROCESS IR ĀTRS UN VIENKĀRŠS

 • Piesakieties aizdevumam caur internetu sev izdevīgā laikā un vietā.
 • Saņemiet atbildi par kredīta pieejamību epastā vai pa telefonu.
 • Parakstiet aizdevuma līgumu klātienē uzņēmuma birojā.
 • (Tiek nokārtotas formalitātes ar pārdevēju un CSDD).
 • Sēdies un brauc.

Auto kredīta nosacījumi

Katram aizdevējam ir savi individuāli nosacījumi. Mēs tos esam apkopojuši vienā kopējā sarakstā. Izvēloties auto līzingu būs pieejamas zemākas procentu likmes, bet kredīts automašīnas iegādei nodrošinās, ka transporta līdzekli uzreiz varēs reģistrēt uz sava vārda.

 • Aizdevuma summa: 500 € līdz 15000 €
 • Atmaksas termiņš: līdz 7 gadiem
 • Kredīta procentu likme: no 8,9%
 • Vecuma ierobežojumi: 20– 75 gadi
 • Maksa par līguma noformēšanu: saskaņā ar cenrādi
 • Pieteikuma izskatīšana: 1 – 30 minūtes

Līguma parakstīšanai vajadzīgie dokumenti

 • Autolīzinga vai kredīta pieteikums
 • Personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte)
 • iespējams arī bankas konta izdruka par pēdējiem mēnešiem vai VSAA izziņa
 • Automašīnas reģistrācijas apliecība (daļa kreditoru prasa)

Auto kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Auto kredīti ar sabojātu kredītvēsturi Latvijā ir pieejami, taču tos saņemt var būt grūtāk. Pirmkārt, ir jānošķir parādnieki ar negatīvu kredītvēsturi, kas vecos parādus nav nomaksājuši no cilvēkiem, kas saistības ir izpildījušas. Abos gadījumos informācija par kredītsaistību pārkāpuma faktu ir redzama parādnieku reģistros, taču tās nav vienādas situācijas.

Kredītņēmēji, kas ir izpildījušas saistības un ir atmaksājušas parādus ir daudz labākā stāvoklī un, iespējams, var saņemt aizdevumu auto iegādei. Katrā konkrētā situācijā kreditors pieņem individuālu lēmumu, līdz ar to vienīgā iespēja noskaidrot savas iespējas ir darbības.

Pieteikšanās auto kredītam nemaksā neko un ļauj noskaidrot savas reālās iespējas. Ja piedāvājums apmierina, varat parakstīt līgumu un saņemsiet naudu savā bankas kontā. Visi turpmākie maksājumi jāveic saskaņā ar līgumu un tam pievienoto kredīta atmaksas grafiku.

Līzings bez darba vietas un oficiāliem ienākumiem

Aizņemties naudu auto pirkšanai vēlas daudzi un tas ir iespējams. Arī līzings un auto kredīts bez darba vietas ir pieejams, taču jau atkal – ne visiem. Saņemt aizdevumu bez oficiālas darba vietas var visi tie Latvijas iedzīvotāji, kas saņem ienākumus citos veidos. Ienākumu gūšanas veidam ir jābūt pārbaudāmam un jāatspoguļojas bankas kontā. Pretējā gadījumā kredītdevējam nav iespējas pārbaudīt klienta maksātspēju, kas šobrīd ir obligāts pienākums visiem aizdevējiem.

Neapšaubāmi lielākā grupa ir pensionāri. Viņi nesaņem ienākumus, bet vecuma pensiju. Pensionāru skaits Latvijā ir mērāms vairākos simtos tūkstošu un daļai no viņiem pensija ir pietiekami liela, lai pretendētu arī uz auto kredītu vai līzingu. Lieki piebilst, ka tieši pensionāri ir vieni no tiem, kas ir paši uzticamākie maksātāji. Arī situācijās, kad rodas problēmas ar naudas atmaksu, viņiem nereti ir plašs atbalsta tīkls – draugi, radi, kā arī pieder īpašumi, kurus var pārdot, lai segtu saistības. Arī bijušie karavīri, diplomāti un ugunsdzēsēji būtu izdalāmi kā atsevišķa grupa, jo viņi saņem izdienas pensijas.

Papildus tam šeit jāpiemin arī pašnodarbinātie, uzņēmumu īpašnieki, kas dzīvo no dividendēm, autoratlīdzību saņēmēji un reizēm arī cilvēki, kas dzīvo no pabalstiem un stipendijām. Kā redzams to cilvēku skaits, kuri var nestrādāt, bet saņem ienākumus citos veidos ir gana plašs. Auto līzingi bez darba vietas esamības tātad var tikt piešķirti arī šādiem cilvēkiem, lai arī pirmajā acumirklī var likties, ka algots darbs ir vienīgā iespēja saņemt ienākumus. Lai novērstu pārpratumus precizēsim, ka aizņemties pilnībā bez ienākumiem nav iespējams. Arī tie potenciālie kredītņēmēji, kas algu saņem neoficiāli (aploksnē), visticamāk, piedzīvos vilšanos, jo viņu ienākumi nav pārbaudāmi. Gadījumos, kad maksātspēju nevar izvērtēt, kredītspeciālsti ir spiesti atteikt kredīta piešķiršanu.

Kredīts auto iegādei no 18, 19 va 20 gadiem

Jaunieši bieži vēlas pēc iespējas ātrāk tikt pie sava transporta līdzekļa. Tas ir apsveicami, taču absolūti lielākajā daļā gadījumu viņiem nav pietiekami finanšu līdzekļi un ir jāsamierinas ar vecāku auto aizņemšanos. Apņēmīgāki jaunieši vasarās strādā vai strādā paralēli mācībām un nopelna naudu savam pirmajam auto pašu spēkiem. Ja līdzekļi tomēr nepietiek, vai prasības ir augstākas ir iespējams aizņemties auto iegādei.

Auto kredīti no 20 gadiem Latvijā ir pieejami (variantus skat. kredītu salīdzinātājā augstāk). Savukārt 18 un 19 gadus veciem jauniešiem ir iespējams pretendēt uz kredītlīniju. Jāņem gan vērā, ka patēriņa aizdevuma limiti ir zemāki un procentu likmes ir augstākas nekā tiek prasīts par auto līzingu vai auto kredītiem.

Kopsavilkums par auto kredītiem

Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 20 līdz 75 gadiem ir plašas iespējas saņemt aizdevumu automašīnas iegādei. Auto kredītus piedāvā nebanku aizdevēji un tiem ir iespējams pieteikties internetā. Arī lielāko Latvijas kredītiestāžu – Swedbank, SEB, Citadele, Privatbank, Luminor auto kredīti sniedz iespēju iegādāties transporta līdzekli.

Gadījumā, ja esat nesaprašanā, ko izvēlēties auto līzingu vai kredītu, atcerieties šīs divas atšķirības. Auto aizdevums ir naudas kredīts, kas ļauj pašam iegādāties automašīnu. Nauda tiek aizdota konkrētam mērķim un jūs varat reģistrēt sevi kā auto īpašnieku. Līzings turpretim ir darījums, kura ietvaros kreditors nopērk auto, reģistrē to uz sava vārda, bet klients līdz visu maksājumu veikšanas brīdim ir tikai auto lietotājs, nevis īpašnieks.

Šobrīd aktuālie piedāvājumi ir apkopoti portāla Credit sadaļā “Auto kredīts”. Pieteikumu iesniegšana ir bez maksas un iesniedzot pieteikumu varat noskaidrot savas pašreizējās iespējas saņemt aizdevumu automašīnas pirkšanai.

Jā, Latvijas likumi paredz iespēju aizņēmumu atmaksāt pirms līgumā noteiktā termiņa bez papildus komisijas maksas. Atmaksājiet parādu ātrāk un ietaupiet uz procentu maksājumiem.

Šādas akcijas tiek rīkotas regulāri un ļauj klientiem tikt pie automašīnas ātrāk. To, vai auto kredīts bez pirmās iemaksas veikšanas ir pieejams arī šobrīd varat redzēt auto līzinga kalkulatorā lapas augšpusē. Ņemiet vērā, ka spēkā var būt arī kāda cita, iespējams, izdevīgāka akcija. Pērkot auto uz nomaksu, nereti svarīgāk par sākotnējo ietaupījumu ir tas, cik daudz samaksāsiet par finanšu resursu piesaisti ilgtermiņā. Vērtējot piedāvājumus, ņemiet vērā visas izmaksas. Piedāvājumus ērtāk salīdzināt, izmantojot gada procentu likmes lielumu. Diemžēl katram klientam tiek sagatavots individuāls piedāvājums, līdz ar to iepriekš nevar prognozēt kādu piedāvājumu saņemsiet.

Vairums aizdevēju vēlas, lai automašīna būtu ar izietu tehnisko apskati, bet attiecībā uz tās vecuma neliek nekādas papildus prasības.

Kredītu auto iegādei vai līzingu nodrošina kredītiestādes vai nebanku kredītu uzņēmumi. Visi portālā Credit redzamie aizdevēji ir licencēti atbilstoši LR prasībām un uzskatāmi par drošiem.

Aprēķiniet savus pašreizējos ienākumus, izdevumus, kā arī paredzamās izmaiņas ienākumos un tēriņos. Pasaules prakse liecina, ka ilgtermiņa kredītsaistībām nevajadzētu aizņemt vairāk kā 30% no mēneša ienākumiem. Izvērtējiet, vai maksājot par auto iegādi neradīsiet pārlieku lielu slogu savam budžetam un varēsiet atļauties lietas un pakalpojumus, ko līdz šim pirkāt.

Šobrīd Latvijā tiek piedāvāti visdažādākie finanšu pakalpojumi, turklāt lielai daļai no tiem var pieteikties internetā. Sadaļā Aizdevumi varat aplūkot patlaban aktuālos kredītu veidus un salīdzināt, vai kāds no tiem labāk neatbilst Jūsu pašreizējām vajadzībām. Auto kredīts ir tikai viens no daudziem kredītu veidiem.

Jā, izvēloties aizdevumu auto iegādei, kredītņēmējs var reģistrēt sevi kā auto īpašnieku CSDD. Izvēloties līzingu par īpašnieku kļūst kreditors, bet aizņēmējs tiek reģistrēts par transportlīdzekļa turētāju (lietotāju). Brīdī, kad visas saistības pret aizdevēju tiks izpildītas, automašīna tiks pārreģistrēta uz aizņēmēja vārdu.

Portālā Credit ir izvērtēti uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir auto kredīts vai auto līzings. Mēs salīdzinam finanšu pakalpojumus, bet paši aizdevumus neizsniedzam.