Šobrīd kredīti bez konta izraksta pārbaudes kļūst aizvien pieprasītāki. Daudzi cilvēki sāk apzināties savu privāto datu vērtību un nevēlas ar citiem dalīties ar šo informāciju. Aizņemties bez banku starpniecības joprojām ir iespējams, ja aizdevums tiek izsniegts skaidrā naudā. Lai aizņemtos ir jābūt vismaz 18 gadiem, bet naudas atmaksa jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešu laikā. Aizņemties internetā iespējams tikai pēc maksātspējas pārbaudes.

Saņemt kredītu bez konta izraksta

Pieteikties aizdevumam bez bankas konta pārskata nosūtīšanas ir iespējams, taču tas nebūs parasts kredīts. Šobrīd visi nebanku aizdevēji un kredītiestādes, kuru piedāvājumā ir ātrie kredīti vai aizdevumi bez nodrošinājuma pārbauda klientu maksātspēju. To var izdarīt vairākos veidos, t.sk. informācijas VID un VSAA datu bāzēs pārbaudīšana. Konta pārskata pārbaude ir trešais veids un, lai nepieļautu kļūdas nereti tiek lūgts atsūtīt konta izrakstu vismaz par pēdējiem 6 mēnešiem. Ja pieteikuma iesniedzējs nesūta konta izrakstu, kad tas tiek prasīts, aizdevums netiks piešķirts.

Tiem, kas algu saņem aploksnē – skaidrā naudā nav iespējams uzrādīt ienākumus kontā. Visi maksājumi tiek veikti skaidrā naudā vai iemaksājot kontā tikai tik daudz naudas līdzekļus, lai segtu kādu konkrētu maksājumu. Šādās situācijās bankas konta pārbaude sniedz ļoti mānīgu priekšstatu par patieso finansiālo situāciju. Tiem, kas plāno savus finanšu darījumus ilgtermiņā un tuvākā gada laikā gribētu aizņemties, būtu vēlams sākt saņemt algu kontā vai vismaz regulāri ieskaitīt lielākas summas savā bankas kontā. Lielāka finanšu pārskatāmība ļautu kreditoriem gūt labāku priekšstatu par aizņēmēja naudas plūsmu un palīdzēs ātrāk pieņemt lēmumu.

Ko darīt Latvijas iedzīvotājiem, kam steidzami vajag aizņemties, bet nezina, kur dabūt naudu, turklāt bez konta izraksta pieprasījumu? Risinājums šādā situācijā ir aizņemšanās pret ķīlu uz īsāku vai ilgāku laiku. Termiņu katrs var izvēlēties pats pēc saviem ieskatiem un vajadzībām. Maksimālā summa, kas pieejama ir atkarīga no ķīlas vērtības.

Uzņēmums ir gatavs aizdot līdz pat 95% no ķīlas vērtības ar fiksētu procentu likmi. Ātrais kredīts bez bankas konta pārskata tiek izsniegts skaidrā naudā vai kā pārskaitījums uz aizņēmēja bankas kontu. Šādus darījumus piedāvā lombardi un pieejamā kredīta summa ir atkarīga no nodrošinājuma novērtējuma vērtības.

Nodrošināta aizdevuma plusi un mīnusi

Atšķirībā no nenodrošinātajiem kredītiem, aizdevums pret ķīlu tiek nodrošināts ar ķīlas vērtību. Ja pie citiem aizdevējiem par naudas atmaksas kavēšanu ir jāmaksā soda procenti vai soda nauda, tad šeit ir spēkā citi nosacījumi. Aizdevumam ir garantēts segums un gadījumos, kad aizņēmējs nepilda visas saistības, ķīla tiek atsavināta jeb pārdota un kreditors atgūst aizdoto naudu. Tas var likties nepatīkami, taču no kredītņēmēja perspektīvas ir arī ieguvumi. Soda naudu un kavējuma procentu limits ir ierobežots ar nodrošinājuma novērtējuma vērtību. Galvenais trūkums – ja nauda netiek savlaicīgi atmaksāta – tiek zaudēta ķīla, kas var būt ne tikai finansiāli, bet arī emocionāli nepatīkami, jo jāšķiras no iepriekš lietotām mantām.

Nav noslēpums, ka daļa Latvijas iedzīvotāju ir spiesti pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu pat vairākas reizes, jo nav spējīgi ik mēnesi segt procentu un pamatsummas maksājumus. Rezultātā sākotnēji plānotais bezprocentu kredīts laika gaitā var kļūt par krietni dārgāku aizdevumu, kura atmaksa var ievilkties garumā.

Kādēļ cilvēki negrib iesniegt kreditoram bankas konta pārskatus?

Jau secinājām, ka privāto datu drošība mūsdienās kļūst aizvien nozīmīgāka. Tiklīdz informācija tiek nodota trešajām personām pastāv risks, ka to iegūs vēl kāds. Arī neuzticēšanās un nevēlēšanās aizņemties no bankas var būt par pamatu, lai censtos saņemt kredītu bez konta izraksta. Tajā pašā laikā ir arī citi loģiski pamatoti un saprotami iemesli, lai mēģinātu aizņemties bez konta pārskata:

  • neregulāri vai nestabili ienākumi – radošo profesiju pārstāvji, kas strādā līgumdarbus nereti saņem algu neregulāri. Tasnozīmē, ka vienā mēnesī viņi var saņemt algā 2000 eur, bet citā nemaz, savukārt trešajā mēnesī 1400 eur. Sadalot gada griezumā ienākumi ir pietiekami lieli, lai dzīvotu, bet konta izrakstā maksātspēja var likties nepietiekama.
  • izdevumi ir vienādi vai pārsniedz ienākumus – daudzi Latvijas iedzīvotāji dzīvo no algas līdz algai. Lai segtu kredīta izmaksas katru mēnesi būtu jāpaliek brīviem naudas līdzekļiem. Ko darīt, ja aizdevumu vajag tūlīt, bet iepriekš ir dzīvots bezrūpīgi, iztērējot pilnīgi visu naudu? Saņemt aizdevumu šādā reizē var būt problemātiski, taču tas nenozīmē, ka aizņēmējs kredīta atmaksas periodā nevarētu būtiski ierobežot savus tēriņus un atļauties kredītu.
  • konfidenciāla informācija – bankas konta pārskatā ir redzami visi dati par veiktajiem un ienākošajiem maksājumiem. Gadījumos, kad veikti pārskaitījumi, kuru esamību nevēlaties izpaust citiem, ir pamats meklēt kredītu, kas pieejams bez konta izraksta.
  • bez darba vietas un ar sliktu kredītvēsturi – saņemt aizdevumu vēlas arī šādi cilvēki. Tā kā iespēju klāsts ir vairāk kā ierobežots, tad aizdevuma saņemšanai atliek tikai pavisam nedaudzas iespējas. Privātie aizdevēji, t.i. privātpersonas, kas gatavas izsniegt naudas aizdevumus var izrādīt pretimnākšanu, bet jāvērtē nosacījumi. Arī lombardi, kuros iespējams ieķīlāt mantas var būt risinājums, jo tiem galvenais ir ķīlas vērtība.

Atbildīga aizņemšanās

Jebkurš īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevums paredz noteiktas finansiālas saistības un līguma apraksta abu pušu saistības. Pirmkārt, parāds ir jāatgriež līgumā noteiktajā periodā. Ja tas netiek darīts, ir jārēķinas ar negatīvām sekām. Soda nauda, soda procenti un iekļaušana parādnieku reģistros ir galvenās sekas, ko var nākties piedzīvot nemaksātājiem, kas ņem parastos aizdevumus. Aizņēmums pret nodrošinājumu turpretim ir nodrošināts ar ķīlas vērtību. Ja ķīla netiek izpirkta, tā pāriet kreditora īpašumā un visas citas saistības ir dzēstas. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Kā atmaksāt kredītu bez konta izraksta?

Labā ziņa  – nodrošinātajiem aizdevumiem, t.i. tādiem, kas tiek piešķirti pret mantas ķīlu nekas no iepriekš minētā nav spēkā. Ja nauda netiek atgriezta savlaicīgi tiek aprēķināti soda procenti, taču ķīlas devējam ir tiesības neko nemaksāt. Diemžēl šādā variantā ķīla pāriet aizdevēja īpašumā, bet nekādi parādu piedzinēji un tiesu darbi nevar draudēt.

Nodrošinātajiem kredītiem atmaksas nosacījumi ir pavisam vienkārši. Atmaksāt kredītu iespējams tiešsaistē vai samaksājot skaidrā naudā uzņēmuma filiālē. Atsevišķās situācijās aizņēmējiem var būt pieejamas īpašas atlaides, piemēram, pirmais kredīts bez procentu maksas vai ātrais aizdevums pret ķīlu ar samazinātiem procentiem. Šādu atlaižu esamība ir redzama uzņēmuma mājaslapā vai biroja skatlogā.