Iespējams, Jūs varat saņemt kredītu arī bez darba vietas. Mūsdienās darba alga nebūt nav vienīgais ienākumu gūšanas avots. Latvijā ir gana daudz cilvēku, kas ir pietiekami pastāvīgi un saņem algu kā pašnodarbinātie, studenti (stipendija) vai iztiek no izdienas vai vecuma pensijas. Tāpat ir arī daudzi uzņēmēji, kas nesaņem algu, bet ienākumus gūst no dividendēm un strādnieki bez oficiāliem ienākumiem, kas algu saņem citos veidos. Visiem šiem cilvēkiem nav oficiālas darba vietas, bet ir reāli un arī pārbaudāmi ienākumi, kas ļauj izvērtēt maksātspēju un pieņemt lēmumu par kredīta izsniegšanu.

Kur saņemt ātro kredītu lētāk?

Saņemt ātro kredītu

Latvijā pieteikties kredītam un arī saņemt ātro aizdevumu izdevīgāk var tieši pirmajā reizē. Uzņēmums ir ieinteresēts piesaistīt jaunus klientus ilgtermiņa sadarbībai un ir gatavs pirmajā reizē gūt mazāku peļņu vai negūt to vispār. Viena no populārākajām akcijām ir bezprocentu kredīts, kas attiecas uz īstermiņa aizdevumiem. Izvēloties šo variantu var ietaupīt uz komisijas maksas (vidēji 8 – 10 procenti).

Ja vēlaties aizņemties, apskatiet piedāvājumu Credit sākumlapā. Piemēram, kredīts no 50 līdz 3000 eur uz 30 dienām ar 0% komisiju vai ilgtermiņa aizdevums 7000 eur un lielākā apmērā. Pozitīvi, ka nevienam no šiem aizdevumu veidiem nav nepieciešama ķīla vai galvotājs.

Kāda ir kredīta izsniegšanas procedūra?

Visi, kas ir bez darba vietas vai ienākumus saņem neoficiāli, lielākoties, jau ir informēti, ka piešķirot ātros kredītus datu pārbaude noris elektroniski. Kreditori izvērtē ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VID (Valsts ieņēmumu dienests) un VSAA (Valsts Sociālās apdošināšanas aģentūra) datu bāzēs. Ja informācija ir nepilnīga vai rada šaubas par klienta maksātspēju, klientam tiek lūgts atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 3 – 12 mēnešiem. Kredītņēmējiem bez oficiāliem ienākumiem, kuriem bankas kontā nekas nav redzams, iespējas aizņemties ir minimālas. Izņēmums ir situācijas, kad aizdevējs paļaujas uz klienta sniegto informāciju un maksātspēju nemaz nevērtē. Visiem pārējiem, kam bankas kontā ir redzami oficiālie ienākumi izredzes saņemt ātro kredītu ir daudz lielākas.

Pirms tiek piešķirts aizņēmums kreditori vērtē arī klienta kreditēšanas vēsturi. Nav noslēpums, ka tieši sabojāta kredītvēsture šobrīd ir viens no galvenajiem šķēršļiem, lai aizņemtos. Tas nozīmē, ka kredītņēmēji, kas ir iekļauti parādnieku reģistros dēļ kavētiem kredītmaksājumiem vai citiem parādiem ir sliktākā situācijā. Ja kredītvēstures datu bāzē ir redzams, ka vecie parādi ir nomaksāti jau pirms kāda laika, iespējas aizņemties pieaug, taču rezultāts ir neprognozējams. No aizdevēja perspektīvas klienti, kas vienu reizi jau ir kavējuši maksājumus var nešķist pietiekami uzticami, taču katra situācija ir atšķirīga. Ātrie kredīti bez darba vietas ar sliktu kredītvēsturi varētu tikt piešķirti kādam, kas saņem lielu pensiju un ir nokārtojis vecās parādsaistības. Saskaņā ar statistiku Latvijā ir gana daudz pensionāri, kuru pensija ir virst 1000 eur mēnesī, lai arī absolūti lielākajai daļai pensionāru ienākumu apmērs nesasniedz pat 500 eur.

Laiks, kas nepieciešams aizdevuma izsniegšanai mēdz atšķirties, taču, piesakoties ātrajam kredītam darba laikā, naudu kontā vienas bankas ietvaros var saņemt 15 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas. Ja konts ir citā bankā, tad pastāv neliela iespēja, ka līdz naudas saņemšanai var nākties gaidīt pat vienu darba dienu.

Vai es drīkstu aizņemties naudu bez darba vietas?

Nav nekāds iemesls, lai cilvēki, kuriem nav darba attiecības, bet ir cits ienākumu gūšanas veids nevarētu pretendēt uz kredītu. Tajā pašā laikā ir svarīgi atcerēties, ka bez darba vietas nenozīmē bez ienākumiem. Katrs kredīts ir nopietnas finansiālās saistības, kuru nepildīšanas gadījumā kreditoriem ir tiesības vērsties pret parādnieka kustamo un nekustamo īpašumu. Naudas atgūšanā tiek iesaistīti parādu piedzīnēji un/vai tiesa un radušies papildus izdevumi ir jāatmaksā parādniekam. Ņemt kredītu bez ienākumiem ir bezatbildīgi un kaitīgi, jo nauda jebkurā gadījumā ir jāatdod. Ātrie kredīti parasti ir jāatmaksā 30 dienu laikā, taču ir pieejami arī aizdevumi, kas jāatgriež vairāku gadu laikā, maksājot parādu saskaņā ar grafiku.

Piesakoties aizdevumam, līgumā var redzēt visas potenciālās izmaksas – pamatsummu, procentu maksājumus, komisijas maksu u.c. Lai izvairītos no pārpratumiem, veltiet laiku un rūpīgi iepazīstaties ar līguma nosacījumiem un pušu atbildību. Latvijas likumi paredz, ka ikviena no pusēm var piedāvāt līgumā veikt izmaiņas.

Ātrie kredīti bez darba vietas – saņemt uzreiz

Kredīti internetā Latvijā ir pieejami jau 10 – 15 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas. Starpbanku un bezskaidras naudas pārskaitījumi noris ļoti ātri. Saņemt kredītu bankas kontā bez darba vietas var ikviens LR iedzīvotājs, kas atbilst aizdevēju nosacījumiem. Viens no šādiem nosacījumiem ir pietiekama kredītspēja jeb pietiekami ienākumi. Otrs galvenais ir nesabojāta kreditēšanas vēsture. Dati tiek pārbaudīti elektroniski un atbildi par aizdevuma pieejamību visi uzņēmumi, t.sk. moneza un credit24 sniedz elektroniski.

Aizņemties bez oficiāliem ienākumiem uz laiku līdz 30 dienām, 3 mēnešiem vai 1 gadam 2020. gadā vairs praktiski nevar. Likumi paredz, ka kredītspeciālistiem ir jāpārbauda klienta ienākumi elektroniskajās datu bāzēs. Piesakoties aizdevumam tiek vērtēts arī ienākumu apmērs. Situācijās, kad tiek gūti citi oficiāli ienākumi (skat. iepriekš) un nav šaubas par maksātspēju var tikt piešķirts arī ātrais kredīts bez darba vietas. Neviens aizdevējs nevēlas iegūt klientus, kas nespēj pildīt saistības, veikt kredītmaksājumus un kuriem ir vajadzīga maksātnespēja vai bankrota procedūra.

Šādā izpratnē nav pat svarīgs aizņēmēja vecums ar dažiem izņēmumiem. Kredīti no 18 gadiem bez darba vietas, lielākoties, tiks piešķirti vēl retāk nekā citiem, jo šajā vecumā jauniešiem, ar retiem izņēmumiem, nav vispār nav oficiāli ienākumu. Vai jūs aizdotu naudu cilvēkam, kam nekas nepieder un nav ienākumu? Iespējams, cerētu uz aizņēmēja vecāku atbalstu, taču par laimi Latvijas likumi uzliek par pienākumu pārbaudīt kredītspēju, kas izslēdz šādu scenāriju.

Ja nespēju atmaksāt aizdevumu, vai varu to pagarināt?

Pagarināt kredītu vairumā gadījumu ir iespējams, taču jārēķinas, ka tas ir maksas pakalpojums. Par līguma pagarināšanu uz 1 mēnesi ir jāmaksā noteikti procenti no neatmaksātās aizdevuma daļas. Latvijā ir gana daudz kredītņēmēji, kas pēc aizņemšanās nav spējīgi vai nevēlas atmaksāt visu naudu uzreiz un tā vietā izvēlas kredītu pagarināt. Jāņem vērā, ka šāda rīcība dod papildus laiku aizdevuma atmaksai, bet nesamazina kredīta pamatsummu. Šāda rīcība gan ir labāka kā saistību ignorēšana, jo tiklīdz maksājumi netiek veikti 30 dienas, uzņēmumam ir tiesības vērsties tiesā vai pie parādu piedzinējiem. Papildus tam nemaksātājs tiek iekļauts parādnieku datu bāzē un iespējas aizņemties atkārtoti pārskatāmā nākotnē kļūst daudz mazākas.

Izvērtējiet visus par un pret un iespējas atlīdzināt. Aizņemieties atbildīgi.