AIZDEVUMI

Plašajā aizdevumu klāstā var viegli apmaldīties, jo Latvijā ir pieejami kredītu veidi visdažādākajām dzīves situācijām. Credit.lv palīdz atrast labāko piedāvājumu, ietaupot laiku un naudu. Atrodiet sev piemērotāko variantu.

Aizņemieties atbildīgi

Tagad ikvienam ir iespēja noskaidrot, kuri ir noderīgākie internetā pieejamie kredītiti Latvijā. Jūs varat salīdzināt patēriņa un ātros kredītus, kredītlīnijas, auto aizdevumus, kredītu apvienošanas piedāvājumus, sms kredītus, kā arī aizdevumus, kas tiek izsniegti pret nodrošinājumu.

Credit.lv neizsniedz aizdevumus, bet sniedz iespēju salīdzināt dažādu aizdevēju piedāvātos kredītus. Portālā ir apkopota informācija par dažādiem finanšu pakalpojumu veidiem, kas ļauj citiem netērēt lieki laiku. Ar Credit Jūs varat atrast sev piemērotāko aizdevumu un pieņemt pārdomātu lēmumu jau dažu minūšu laikā.

Atcerieties – pirms aizņemties obligāti izvērtējiet savu maksātspēju, t.i. iespējas atgriezt aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā. Arī katra uzņēmuma kredītspeciālisti vērtē klientu kredītspēju, taču pirmajam un galvenajam vērtētajam ir jābūt Jums pašiem.

Pirms aizņemšanās salīdziniet aizdevumus

Nav būtiski kāds aizdevumu veidus Jums šobrīd ir nepieciešams. Pirms aizņemties obligāti vajag salīdzināt vairāku aizdevēju piedāvātos risinājumus. Nereti procentu likmes šķietami vienādiem pakalpojumiem mēdz būtiski atšķirties. Šajā ziņā nav pat svarīgi kurš no aizņēmumiem – patēriņa, auto vai ātrais kredīts ir nepieciešams, jo katram aizdevējam ir atšķirīgas izmaksas. Mēs mēdzam salīdzināt cenas pārtikas precēm veikalos un ietaupam dažus centus vai eiro. Salīdzinot finanšu pakalpojumus, reizēm ir iespējams ietaupīt daudzus desmitus vai pat simtus eiro, saņemot pilnīgi līdzvērtīgu pakalpojumu.

Ar Credit.lv dažādu kredītu salīdzināšana ir vienkāršāka par vienkāršu. Izvēlēties vēlamo aizdevumu veidu un novērtējiet, kurš no finanšu pakalpojumiem labāk atbilst Jūsu pašreizējām vajadzībām un maksātspējai. Nedrīkst ņemt kredītu, zinot, ka nevarēsiet to atmaksāt. Kreditori, protams, izvērtē visus pieejamos datus, t.sk. informāciju par nomaksātajiem nodokļiem un cilvēka atalgojumu, taču viņi nevar zināt visus zemūdens akmeņus. Esiet atklāti, nemēģiniet aizņemties, noklusējot informāciju, jo šādā variantā cietēji ir visi, taču pirmkārt jau Jūs paši.

Izvērtējiet dažādas alternatīvas

Latvijā aizdevumi reizēm tiek uzskatīti par vienīgo iespēju tikt pie papildus naudas, taču tā nav taisnība. Pat, ja Jums nav veidoti uzkrājumi, tomēr vienmēr ir iespēja aprunāties ar tuviniekiem un draugiem par radušos situāciju. Iespējams, ka kāds no viņiem var izlīdzēt pilnīgi bez maksas. Naudu atgriezīsiet norunātajā laikā vai, kad varēsiet. Svarīgi tikai neizmantot tuvinieku uzticēšanos ļaunprātīgi, jo zaudētas attiecības ir daudz vērtīgākas par zaudētu naudu.

Izvērtējiet, vai nevarat iztikt bez aizņemšanās. Iespējams, vairākas dienas vai nedēļas būs ciešāk jāsavelk josta, taču taupīšana un atsacīšanās no dažām vēlmēm nenāk par sliktu. Katra situācija, protams, ir individuāla un tikai Jūs varat pateikt, kurš ir labākais risinājums Jums.

Paši par sevi aizdevumi nav nekas slikts, taču slikti ir aizņemties bez izvērtēšanas, zinot, ka atmaksāt parādu būs grūti vai neiespējami. Arī aizņemties bez reālas nepieciešamības nevajag. Naudas aizdevumi ir reālas finansiālas saistības ar detalizētiem sadarbības nosacījumiem. Mēs katrs zinam pietiekami daudz stāstus, kā no neliela aizdevuma izaug liela summa. Lielāko daļu no pieauguma parasti veido procenti un soda naudas par saistību nepildīšanu.

Apstākļos, kad steidzamai vajag naudu, ir vērts veltīt 5 minūtes, lai iegrieztos Credit.lv un salīdzinātu visu aizdevumu piedāvājumus. Tirgus situācija ir mainīga un nosacījumi mēdz mainīties, nevis pa mēnešiem, bet dienām. Pārbaudiet informāciju pirms pieņemt lēmumu. Saskaņā ar Latvijas likumiem nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Agri vai vēlu nepieciešamība pēc aizņemšanās var parādīties katram. Arī tie cilvēki, kas vienmēr ir iztikuši bez aizdevumiem kādā brīdī var nonākt situācijā, kad tomēr vajag ņemt kredītu. Ja šāda situācija rodas, nevajag sevi šaustīt vai nosodīt. Steidzamām vajadzībām var izlīdzēt ātrie vai īstermiņa kredīti. Pieteikumi tiek izskatīti ļoti ātri un atbilde ir pieejama dažu minūšu laikā. Kad vajadzīga lielāka kredīta summa, jāvērtē citi jau pieminētie varianti.

Svarīgi – neizmantojiet ātros kredītus vai citus aizdevumus, lai segtu citas kredītsaistības. Šim mērķim ir paredzēts speciāls pakalpojums – pārkreditēšana, kas ļauj pāriet ar savu aizdevumu pie cita aizevēja.

Neviens aizdevums nav dāvana vai peļņa. Tā ir vēl nenopelnīta nauda, kura jebkurā gadījumā būs jāatmaksā. Pieteikties aizdevumam ir viegli, bet atmaksāt to daudz grūtāk.

Kā atrast piemērotāko aizdevumu?

Noteiktās situācijās aizdevums var būt pieņemams risinājums. Auto vai santehnikas remonts, neparedzēti izdevumi par veselību, studiju maksas segšana, steidzama rēķina apmaksa. Šie visi var būt pamatoti iemesli, lai aizņemtos, bet tikai pie nosacījuma, ka varēsiet izpildīt saistības.

Reālā dzīvē aizdevumi ir paredzēti noteiktu mērķu vai ieceru piepildīsānai. Tajā pašā laikā katram ir jāvērtē, cik svarīgi ir šie mērķi un vai to sasniegšanai ir vērts aizņemties. Ja atbilde ir jā, tad atliek meklēt piemērotāko risinājumu. Ir aizņēmumi, kas jāatmaksā uzreiz vienā maksājumā un ir aizdevumi, kur kopējā summa tiek sadalīta daudzos maksājumos. Pēdējā varintā kredītņēmējs atmaksā parādu pa daļām, katru mēnesi maksājot vien nelielu daļu no kopējās aizdevuma summas. Pareizi būtu, ja ikmēneša kredītmaksājumi būtu knapi jūtami un nemazinātu dzīves kvalitāti.

Ja Jums ir nepieciešamas papildus ziņas par aizdevumiem, iepazīstieties ar Credit.lv pieejamo informāciju. Pavisam precīzi par pakalpojuma izmaksām un līguma nosacījumiem vienmēr varat noskaidrot pie izvēlētā pakalpojumu sniedzēja. Neizvēlēties pirmo, kas dzirdams reklāmās, izvērtējiet, kurš ir Jums piemērotākais.

Visi aizdevumu veidi

Ātrie kredīti

Tas ir pats pieprasītākais un populārākais no internetā pieejamajiem aizņēmumu veidiem. Izvēloties šo pakalpojumu, jau pirmajā reizē ātrie kredītivar pretendēt uz iespēju aizņemties ar atlaidēm.  Kredītam varat pieteikties 24 stundas diennaktī. Ātrā kredīta saņemšanai nereti pietiek ar sāžam minūtēm. Pieejamās summas apmērs svārstās no 50 eur līdz vairāk kā 1000 eur un netiek prasīts galvotājs vai ķīla. Savukārt procentu likmes mēdz būt augstākas, jo šis aizdevums ir pieejams bez nodrošinājuma un arī cilvēkiem, kuru kredītreitings nav pietiekami augsts, lai aizņemtos lielas naudas summas.

Ātrais kredīts var būt piemērots situācijās, kad nepieciešams aizņemties nelielu naudas summu uz īsu termiņu. Latvijā populārākie ir Credit24, SMSCredit, Ondo un Vivus.

>>Salīdzināt ātros kredītus

Patēriņa kredīts

Līdzīgi kā ātrie aizdevumi arī šis tiek izsniegti bez nodrošinājuma, taču uz ilgāku termiņu. Aizdevums ir jāatmaksā pa daļām, katru mēnesi patēriņa kredītsmaksājot fiksētu pamatsummas un procentu maksājuma daļu. Patērētāju kredīti piedāvā lielākas summas un procentu likmes mēdz būt būtiski zemākas. Naudas atmaksai ir atvēlēti vismaz 12 mēneši, bet daļa kreditoru sniedz iespēju atgriezt parādu pat 5 gados. Ja vēlaties, varat atmaksāt aizņēmumu pirms termiņa bez papildus komisijas maksas. No šī tipa aizdevējiem ir vērts pieminēt Bigbank, Vizia un Banknote.

>>Salīdzināt patēriņa kredītus

Aizdevumi pret nodrošinājumu (NĪ vai auto ķīla)

Darījumos, kas tiek nodrošināti ar ķīlu procentu likmes mēdz būt viszemākās. Šādi aizdevumi tiek izsniegti uz atvieglotiem nosacījumiem,auto kredits jo kreditoram darījuma ietvaros ir papildus garantijas. Latvijā šis pakalpojums tiek lietots, lai iegādātos transporta līdzekli (auto kredīts) vai nekustamo īpašumu (hipotekārais kredīts). Izvēloties šādus aizdevumus (līdz 20000 eur), pie kārotā īpašuma vai automašīnas var tikt krietni ātrāk. Auto kredītam KASKO apdrošināšana vairumā gadījumu netiek prasīta un auto ir klienta īpašumā jau no pirmās dienas. Izvēloties auto līzingu, turpretim auto tiek reģistrēts uz aizdevēja vārda un klients to var pārrakstīt uz sevi tikai pēc visu saistību izpildīšanas. Transportlīdzekļu īpašniekiem ir vēl kāda papildus iespēja kā aizņemties – kredīts pret automašīnas ķīlu. Izvēloties šo iespēju, kredītņēmēja transportlīdzeklis tiek ieķīlāts par labu aizdevējam. Pēc naudas saņemšanas aizņēmējs joprojām var turpināt lietot auto.

Kredītlīnijas un kredītkartes

Kredītlīnija ir viens no izdevīgākajiem aizdevumu variantiem. Piesakoties pakalpojumam, katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits, kura ietvaros naudu var tērēt pēc saviem ieskatiem. Tas ir līdzīgi kā kredītkarte (VISA), taču šajā gadījumā karte netiek izsniegta un vēlamā summa tiek pārskaitīta uz privāto bankas kontu. Procenti ir jāmaksā tikai par reāli iztērēto naudu, nevis pašu kredītlimitu. Dažādu akciju ietvaros kredītlīnija uz noteiktu laiku var tikt piešķirta pilnīgi bez maksas, tādēļ vienmēr ir vērts salīdzināt piedāvājumus.

>>Salīdzināt kredītlīnijas

Kredītu apvienošana – pārkreditācija

Kredītu apvienošana ir finanšu pakalpojums, kas paredzēts, lai ar vienu vai vairākiem aizdevumiem pārietu pie kreditora, kas piedāvā kredītu apvienošanalabākus nosacījumus. Latvijā tiek piedāvāts apvienot līdz pat 10 kredītiem vienlaicīgi.Tas mēdz būt noderīgi situācijās, kad ir paņemti vairāki īstermiņa aizdevumi, kuru procentu likmes ir pārāk augstas vai arī neapmierina sadarbība ar patreizējo kreditoru. Arī cilvēki, kas vēlas maksāt tikai vienu, nevis daudzus kredītsaistību rēķinus mēdz izvēlēties šo pakalpojumu.

>>Salīdzināt kredītu apvienošanas piedāvājumus

Aizdevuma pieteikums un saņemšana

Šobrīd pieteikties aizdevumam var jau dažu minūšu laikā un pozitīva lēmuma gadījumā nauda tiek ieskaitīta bankas kontā jau mazāk kā stundas laikā. Vienas bankas ietvaros tas parasti notiek mazāk kā 15 minūtēs.

Izvēlieties kredīta veidu un aizdevēju. Pēc tam norādiet vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu (ja nepieciešams). Tāpat pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, ienākumi un cita prasītā informācija. Lai pieteikumu atzītu par patiesu, Jums vēl ir jāpārskaita 0,01 eur uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Visu pārējo – klienta vērtēšanu, kredītspējas pārbaudi un aizdevuma apstiprināšanu paveic kredītspeciālisti. Optimālā variantā nauda Jūsu kontā ienāks jau pēc 10 – 15 minūtēs. Lielākas iespējas saņemt kredītu ātri ir situācijās, kad abām pusēm ir konts vienā kredītiestādē. Ja Jums konts ir, piemēram, Swedbank, bet aizdevējam Citadele bankā, tad naudas pārskaitījums var nedaudz aizkavēties. Apstākļos, kad nauda ir vajadzīga ļoti steidzami vienmēr ir vērts pārbaudīt, vai aizdevējam ir atvērts konts tajā pašā bankā.

Atteikuma tiesības

Latvijas likumi paredz, ka patērētājam ir tiesības atteikties no ātrajiem un patēriņa aizdevumiem 14 dienu laikā no tā parakstīšanas (apstiprināšanas).

Lai atteiktos no aizdevuma līguma, Jums ir aizdevējam jānosūta iesniegums epastā (elektroniski parakstīts) vai ierakstīta vēstule, kurā norādat, ka vēlaties atteikties no līguma un apņematies nekavējoties atmaksāt saņemto naudas summu. Daļa kreditoru ļauj sūtīt arī iesniegumu, kas ir parakstīts un ieskanēts, neprasot elektronisko parakstu.

Iesniegumā obligāti ir jānorāda izsūtīšanas datums, līguma numurs un cita informācija, kas ļauj identificēt konkrēto līgumu. Lai precizētu atgriežamo nauas summu un kontu uz kuru jāveic maksājums obligāti sazinieties ar kreditoru pirms naudas pārsūtīšanas. Pastāv iespēja, ka summa nedaudz atšķiras un Jūsu interesēs ir pārskaitīt precīzu summu. Kad tas izdarīts, atliek veikt maksājumu un būsiet brīvi no saistībām.

Ņemiet vērā, ka par jau izmantoto kredīta periodu, Jums būs jāmaksā procentu maksājumi. Likumdevējs šo prasību ir noteicis kā taisnīgu attiecībā pret kreditoru, taču Jums nav jāmaksā kompensācija par negūto peļņu. Piemēram, paņemts aizdevums uz 2 gadiem, bet jau pēc 10 dienām gribat to atmaksāt atpakaļ. Šādā scenārijā Jums ir jāmaksā procenti par 10 dienām, nevis 24 mēnešiem.

Pirmstermiņa kredīta atmaksa

Jums ir tiesības atmaksāt naudu pirms termiņa bez papildus komisijas maksas. Šis nosacījums ir spēkā arī pēc tam, kad ir pagājušas 14 dienas, kuru laikā kredtīņēmējiem ir tiesības atkāpties no līgumsaistību izpildes. Lai atmaksātu naudu pirms termiņa, sazinieties ar uzņēmuma pārstāvjiem, lai precizētu atlikušo summu un veiciet maksājumu uz norādīto bankas kontu.

Aizdevuma pagarināšana

Apstākļos, kad rodas problēmas ar saistību izpildi aizdevuma līguma pagarināšana ir viens no risinājumiem, kā izvairīties no soda naudas par līgumsaistību nepildīšanu. Latvijā lielākā daļa kredītdevēju ļauj par maksu pagarināt aizdevumus vismaz vienu vai divas reizes. Maksājuma apmērs parasti nepārsniedz 10% mēnesī, taču var būt arī lielāks. Lai noskaidrotu, cik maksā kredīta pagarināšana, ielūkojieties aizdevēja mājaslapā vai sazinities ar tā kredītspeciālistiem. Šis risinājums Latvijā tiek izmantots salīdzinoši bieži, līdz ar to Jūsu jautājumi neradīs nekādu izbrīnu.

Aizdevuma pagarinājums neatbrīvo no nepieciešamības segt pamatsummu un pēc tam turpināt veikt procentu maksājumus. Izmantojot šo iespēju, var iegūt papildus laiku situācijās, kad radušies neparedzēti sarežģījumi.

Ko darīt, ja nevaru atmaksāt kredītu?

Jau secinājām, ka ātrie aizdevumi mēdz būt ar salīdzinoši augstākām procentu likmēm. Ja rodas problēmas ar saistību izpildi, vispirms runājiet ar kreditoru. Ja nevēlaties izmantot līguma pagarināšanu, iespējams, varat vienoties ar pakāpenisku kredīta atmaksu.

Otrs variants ir pāriet ar savu kredītu pie cita aizdevēja. Šādu iespēju piedāvā aizdevumu apvienošana jeb refinansēšana, taču darījuma izpilde ir saistīta ar papildus komisiju par līguma noformēšanu. Tas nozīmē, ka darījums var nebūt izdevīgs situācijās, kad ir jāatmaksā neliels īstermiņa aizdevums. Aizņemties jaunu ātro kredītu, lai atmaksātu veco nav labs risinājums. Lai arī šādā veidā var šķietami iegūt papildus laiku, tomēr daļa cilvēku šādā veidā nokļūst parādu cilpā un vēlāk ir spiesti maksāt vēl vairāk.

Kādēļ atteica aizdevumu?

Visi nevar saņemt aizdevumu. Ja esat mēģinājuši un saņēmāt atteikumu, tad vairumā gadījumu kreditors sniegs arī pamatojumu. Uzreiz jāņem vērā, ka atteikums tiek sniegts konkrētajai prasītajai aizdevuma summai un termiņam. Iespējams, ka Jūs joprojām varat aizņemties, taču mazāku summu ar ilgāku atmaksas periodu.

Neskaitot nepareizi aizpildītu kredīta anketu, parasti atteikumam ir divi iemesli – pārāk mazi ienākumi vai negatīva kredītvēsture. Līdz ar izmaiņām likumos, kredītu devēji vairs nevar paļauties tikai uz klientu sniegto informāciju par gūtajiem ienākumiem. Dati tiek pārbaudīti dažādos elektroniskajos reģistros. Tāpat klientiem var tikt lūgts iesniegt bankas konta izrakstu par pēdējiem 3 vai 6 mēnešiem.

Otrs iemesls – atrašanās parādnieku reģistros. Tas nekad nav patīkami, bet gadās daudziem. Ja vecie parādi nav nokārtoti un saistības tiek kavētas, aizņemties būs ļoti grūti. Tajā pašā laikā ir gana daudz cilvēki, kas atrodas parādnieku reģistros dēļ pagātnē pieļautiem pārkāpumiem. Otrajā gadījumā aizņemties vēl varētu būt iespējams, ja radīsiet pārliecību, ka esat gana uzticams klients.

Reti, taču gadās, ka kredītu reģistros ir iekļauta novecojusi vai nepatiesa informācija. Ja informācija neatbilst patiesībai, sazinieties ar parādnieku reģistru, lai noskaidrotu kļūdas cēloni un vienotos kā to izlabot.

Treškārt – aktīvas nenokārtotas kredītsaistības. No 2019. gada aizdevēji var pārbaudīt ziņas par to, cik lielas ir klienta saistības pie citiem kreditoriem. Ja Jums šobrīd ir paņemts viens vai vairāki aizdevumi, tad kredītreitings automātiski būs sliktāks un aizņemties būs grūtāk. No otras puses, jau iepriekš ņemti un veiksmīgi nomaksāti aizņēmumi ir kā apliecinājums ka turat doto vārdu.

Kā aizņemties, ja piedzīvots atteikums?

Viena no iespējām, kā tomēr tikt pie kredīta ir aizdevumi pret ķīlu. Izsniedzot kredītu pret nodrošinājumu, aizdevējs automātiski samazina savus riskus. Tas nozīmē, ka auto, mājas vai dzīvokļa ķīla var palīdzēt tikt pie aizdevuma arī tiem klientiem, kam bez nodrošinājuma tas nebūtu iespējams. Svarīgi, protams, ņemt vērā, ka, ieķīlājot kustamo vai nekustamo īpašumu, Jūs varat to zaudēt, ja nepildīsiet visas saistības. Vienīgā nekustamā īpašuma ieķīlāšana ir uzskatāma par galējo variantu, jo problēmu gadījumā varat palikt bez savas dzīvesvietas.

Daļa kredītņēmēju piedzīvo atteikumu, jo ir pārāk jauni (18, 19 gadi) vai pārāk veci. Piemēram, ja Jums ir vajadzīgs aizdevums no 18 gadiem, tad izvēles iespējas nav lielas. Pensionāriem turpretim jāskatās, kur tiek piedāvāti aizņēmumi vecāka gadagājuma cilvēkiem. Minimālais vecums un vecuma ierobežojumi katrā uzņēmumā ir citi un šo nosacījumu nav iespējams apiet.

Katram no kredītu devējiem ir savi nosacījumi un obligātās prasības. Situācijās, kad piedzīvots atteikums pie viena kreditora Jūs varat mēģināt aizņemties pie kāda cita. Vienlaikus ņemiet vērā, ka informācija par aizdevuma pieprasīšanas faktu būs redzama katram nākamajam aizdevējam, kad tas pārbaudīs par Jums ziņas kredītvēstures datu bāzēs.

 

credit.lv home